Gündem Haberleri

  Sarıgül başbakan gibi karşılandı

  Erol KÜÇÜKOĞLU/ORDU DHA
  01.07.2009 - 22:06 | Son Güncelleme:

  Samsun'dan karayoluyla Ordu'ya geçen DSP Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fatsa İlçesi'ne bağlı Yalıköy Belde Belediye Başkanı CHP'li Tahsin Karamustafa'nın davetlisi olarak 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Şenlikleri’ne katıldı.

  Burada ‘Başbakan Sarıgül’ sloganları ve ‘Hepimizin başkanı, Türkiye sevdalısı’, ‘Sizi bekliyorduk umutlarımız ve emeğimiz sizinle’, "Derde derman Sarıgül’, ‘Karaoğlandan Yağızoğlu'na’ yazılı pankartlarla karşılandı. Sarı renkteki ‘Sarıgül’ otobüsüyle beldeye giriş yapan Mustafa Sarıgül'e sevgi gösterisinde bulunuldu. Burada yaklaşık 3 bin kişilik bir gruba seslenen Mustafa Sarıgül, konuşmasına herkesi selamlayarak başladı.

  Konuşması sık sık ‘Başbakan Sarıgül, Halkçı Sarıgül’ sloganlarıyla kesilen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, “Türkiyemiz, denizlerle çevreli, ama biz neden dünyanın ilk beşine, ilk onuna giremiyoruz. Bunları söylemeye geldim. Başka siyasetçiler gibi kara çalmak için gelmedim. Ülkemizin sorunlarını, siz dostlarımla ‘Bismillah’ diyerek paylaşmaya geldim. Dertleşmeye geldim. Dertlerinize derman olmaya geldim. Bir annenin, bir babanın, bir babaannenin, bir anneannenin, bir dedenin evladı işsizse, o evde her gün yangın vardır. İstediğim en büyük olay şu, herkes evinde çoluğuyla çocuğuyla mutlu olsun. O mutluluk nereden geçiyor, o evlada iş bulmaktan geçiyor. O babaya iş bulmaktan geçiyor. Şimdi şöylesine bir bakıyoruz. Evlatlarımızı terör belasıyla şehit veriyoruz. Köylerimizdeki tarım belli, hayvancılık belli. İtalya'da, İspanya'da fındık dikenlere destek veriliyor. Ekim alanları genişletiyor. Fındıktaki piyasa pazarları büyüyor. Dış pazarlarda şer güçler fındığımızı kötülemek için her türlü kampanyayı yapıyorlar. Biz dışarıda fındığımızı savunamıyoruz. Fındığımız için küflü diyorlar, zehirli diyorlar. Bizim bunlara çare bulmamız lazım" dedi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ‘Türkiye Değişim Hareketi’ adı altında önümüzdeki milletvekili genel seçimlerine gireceklerini de ilk kez açıklayarak, isim vermeden CHP Lideri Deniz Baykal'a meydan okudu. Sarıgül, “Buradan sözde bir tane muhalefet var. 40 yıldan beri orada oturan, iş yapmayan bir muhalefet var. Onlara da sesleniyorum. Ya düzeltin, ya 18 ay sonra bu meydanda biz düzelteceğiz İnşallah” dedi.

  ‘FINDIĞI SİYASET DIŞI TUTACAĞIM’

  Ordu'nun ve Karadeniz'in en önemli geçim kaynağı olan fındığa da değinen Mustafa Sarıgül, “Fındık ekmeğimizdir. Ordu'muzun alın teridir. Fındıkta iktidar ve muhalefet olmaz. Fındık ulusal bir üründür. Fındığı gelecekte de siyaset dışı tutacağım. Fındıkla ilgili herkesi de meydana çağıracağım ve bu meydanda çareyi bulacağız. Ordu'nun dereleri türküsü boşa söylenmedi. Bunların hepsinden yararlanacağız. Ordu'nun benim için özel bir ilgisi var. Orduluların hareketimize olan ilgisini biliyorum. Bana ve arkadaşlarıma büyük destek verdiler. Ben de onun için bu meydandan diyorum ki, Türküm, doğruyum, Orduluyum. Soruyorum sizlere. Şu anda evinizde tencerelerinizde et mi kaynıyor, dert mi kaynıyor. Dert kaynıyor diyorsanız o zaman bismillah deyip biz geliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
  Sarıgül, ‘Ordu seninle gurur duyuyor, Başbakan Sarıgül’ sloganlarıyla sözü kesilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, alkışlar, sloganlar eşliğinde Yalıköy Belediye Meydanı'ndan ayrıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı