Gündem Haberleri

  Sarıgül: AKP’den Allah razı olsun

  Mehmet HARBURCU-Fadıl BiNZET-Faruk öZGüLTEKiN(DHA)
  27.02.2005 - 01:21 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kurultayı’nda Deniz Baykal’a karşı aday olup, kaybeden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeniden Anadolu turuna çıktı. Dün Adıyaman’ın Besni İlçesi’nde konuşan Sarıgül, olağanüstü kurultayda Bizans oyununa geldiklerini söyledi.

  Atatürk Caddesi’nde düzenlenen mitingde konuşan Sarıgül, kurultayda kendilerine zulüm yapıldığını belirterek, ‘O salonda halkın üzerine gelenlere en büyük cevabı vermek üzere Adıyaman’a geldik’ dedi. Sarıgül, Deniz Baykal’ın Kurultay’da halktan korktuğu için salona arka kapıdan geldiğini iddia etti. Baykal’ın televizyonlardan kaçtığını ancak yargıdan asla kaçamayacağını söyleyen Sarıgül, Baykal’ın gücünü oturduğu koltuktan aldığını, kendisinin ise gücü önce Allah’tan, sonra halktan aldığını söyledi. Sarıgül AKP’yi de överek, ‘İktidara geldikleri 2 yıl oldu. Yaptıklarından dolayı Allah razı olsun. Eksik bıraktıklarını ise konuşarak çözüme kavuşturacağız. Ben onlara zaman veriyorum’ dedi.

  Makama oturmadı

  Mustafa Sarıgül, eşi Aylin Sarıgül’le, Gaziantep’in Araban İlçesi’nin CHP’li belediye başkanı Hasan Doğru’yu makamında ziyaret etti. Doğru’nun makam koltuğuna oturtmak istediği Sarıgül, tüm ısrarlara karşı bunu kabul etmedi. Sarıgül’le Doğru, bir süre birbirlerini çekiştirdiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı