Gündem Haberleri

  Sarhoş yolcu uçağa işedi

  Serkan AKKOÇ/İSTANBUL, (DHA)
  12.11.2009 - 20:14 | Son Güncelleme:

  ATATÜRK Havalimanı’ndan havalanan Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Hong Kong seferini yapan ve yolcuları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da bulunduğu uçağında, yabancı uyruklu alkollü bir yolcu, pantolonunu indirerek uçak koridoruna işedi. Uçakta

  Yolcuların tepkisi üzerine hosteslerin kibarca müdahale ettiği yolcunun pantolonu giydirilerek, koltuğuna oturtuldu.

  KORİDORA İŞEDİ

  Olay salı akşamı Atatürk Havalimanı’ndan 23.50’de havalanan İstanbul-Hong Kong seferini yapan THY uçağında meydana geldi. Uçağa binerken de alkollü olduğu belirtilen yolcu, seyir sırasında da alkol almaya devam etti.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Kadir Topbaş da beraberindeki heyetle Çin'in Guangzhou kentinde yapılacak olan UCLG (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetim Teşkilatı) Dünya Konseyi Toplantısı gitmek üzere bu uçakta bulunuyordu.

  İKİ ŞİŞE İÇTİ İŞEDİ

  Aynı toplantı nedeniyle İstanbul Valiliği'nden bir heyetin de bulunduğu uçağın 30 C numaralı koltuğunda oturan yolcu, ilerleyen saatlerde iki şişeye yakın şarap içtikten sonra körkütük sarhoş şekilde koltuğundan kalkarak, pantolonunu indirdi. Onlarca yolcunun gözleri önünde uçağın koridoruna işeyen bu kişiye, yolcuların tepki göstermesi üzerine hostesler müdahale etti. Pantolonu giydirilen yolcu, yine hostesler tarafından kibar davranışlarla yerine oturtuldu.

  YOLCU UÇAK KORİDORUNA İŞERSE NE YAPILIR?

  Diğer yolcuların şikayetlerine devam etmeleri nedeniyle, uçağın pilotu ve hostesler tarafından yolculara yapılan açıklamalarda, böyle bir olayla ilk kez karşılaşıldığı ve Uluslararası Sivil Havacılık kuralları arasında yaşanan olayla ilgili herhangi bir yaptırımın bulunmadığı söylendi. Uçağın Hong Kong Havalimanı’nda yolcuların indirilmesinin ardından temizlendiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı