GeriGündem Saraydan el ele uçtular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saraydan el ele uçtular

Saraydan el ele uçtular
refid:17679458 ilişkili resim dosyası

Dünya evine giren Kate ve William, dün sabah Buckingham Sarayı’nın bahçesinden helikopterle ayrıldı. İngiliz medyası çiftin ‘sıcak ve güneşli’ bir yere doğru uçtuğunu söylerken, saraydan ‘balayı yok’ açıklaması geldi.

İki milyar kişinin canlı yayında izlediği görkemli bir kraliyet düğünüyle dünya evine giren Cambridge Dükü William ile Cambridge Düşesi Catherine’in balayıları hakkında bahis ve tahminler devam ederken yeni evli çift dün sabah Buckingham Sarayı’nın bahçesinden nereye gittiklerini açıklamadan helikopterle ayrıldı. Saraydan yapılan açıklamada, yeni evli çiftin özel hayatına saygı gösterilmesi istendi ve balayına çıkmayı düşünmedikleri belirtildi. İngiliz medyası  ise balayında ısrarlı. Daily Telegraph, çiftin balayına çıktığını ve ‘sıcak ve güneşli’ bir yer tercih ettiğini yazdı. Kraliyet çiftinin, yayınları tartışmalı hâle gelen yargı kararlarıyla engelleme hakları bulunuyor.

Kraliyet ailesinin düğün fotoğrafı

İNGİLTERE BÖYLE HAZIRLANDI

AVRUPA'NIN YENİ PRENSESİ / FOTO GALERİ
 
ÇİFTİN Saray’dan ayrılmasının ardından düğünün resmi fotoğrafları da yayınlandı. İngiltere Kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Cambridge Düşesi Catherine onuruna, Buckingham Sarayı’nda ak
şam yemeği verildi. Kayınpeder Prens Charles düğün sonrası verilen yemek sırasında kız çocuğu olmadığı için Kate gibi bir geline sahip olmaktan ne kadar mutlu olduğunu ifade etti. Bu sözleri duyan Kate’in gözleri doldu.
 
GENÇ ÇİFTİN AİLE FOTOĞRAFLARI YAYIMLANDI / FOTO GALERİ

DAMADIN BABASINDAN HEDİYE ASTON MARTIN

Kraliçe’ye tam puan
 
- Sarı renkli kıyafeti ve kusursuz şapkasıyla, damadın büyükannesi Kraliçe 2. Elizabeth, 10 üzerinden 10
- Kate’in kardeşi Pippa Middleton, Sarah Burton imzalı elbise giydi. 8.5
- Burberry marka yeşil elbisesine Türk asıllı İngiliz modacı Erdem Moralıoğlu’nun takılarıyla hareket getiren İngiltere Başbakanı’nın eşi Samantha Cameron 7
- İspanya Prensesi Letizia 6.5
- Damadın kardeşi Prens Harry 6
 
SARAY'IN BALKONUNDAN HALKI BÖYLE SELAMLADILAR

TARİHİ ÖPÜCÜK / WEB TV

Sabaha kadar eğlence

AKŞAM yemeğinin ardından çift sarayda arkadaşları ve akrabalarıyla çılgın bir parti ile sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendi. Prens Harry’nin organize ettiği partide genç şarkıcı Ellie Goulding sahne aldı. Çiftin geç yatmasına rağmen ertesi gün gayet dinç durduğu gözlendi.

SARAY'DA DÜĞÜN HEYECANI / FOTO GALERİ

GENÇ ÇİFT BUCKINGHAM SARAYI'NDA

KİLİSEDEN AYRILAN GENÇ ÇİFT HALKI SELAMLADI

Tüm gözler Pippa’da
 
DÜĞÜNDE nedimelik yapan kız kardeş Pippa Middleton en beğenilen isim oldu. ablasının gelinliğini düzelten 27 yaşındaki Pippa Middleton, tören boyunca tüm bekârların dikkatini çekti. Düğün sonrası sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta, ‘Pippa’nın Kalçasını Beğenenler Topluluğu’ adında bir sayfa açıldı.
 

ALTI YILLIK BİRLİKTELİKTE MUTLU SON

AYLARDIR BEKLENEN GELİNLİK İLK KEZ ORTAYA ÇIKTI / WEBTV

AYLARDIR BEKLENEN O GELİNLİK

Uzaydan ‘telgraf’ var
 
KRALİYET çiftine uzaydan bile tebrik geldi. Uluslararası Uzay İstasyonu’nun NASA mürettebatı, önceden kaydettiği video mesajını, yörüngede İngiltere üzerinden geçerken gönderdi. Uçuş mürettebatı Paolo Nespoli, Ron Garan ve Cady Coleman tebriklerini ve en iyi dileklerini dile getirdi.
 
PRENS WILLIAM WESTMINSTER KİLİSESİ'NE GELDİ / WEBTV

PRENS WILLIAM, KIYAFETİYLE GÖZ KAMAŞTIRDI / FOTO GALERİ

KİLİSEDEN İLK KARELER / FOTO GALERİ

5 haftada 8 kat pasta
 
FIONA Cairns imzalı düğün pastasını 10 kişilik bir ekip Buckingham Sarayı’nda gizlice hazırladı. 8 katlı kek, her biri ayrı bir anlama gelen 17 çeşit çiçekle süslendi. Sonsuz aşk, güzellik ve dayanıklılık gibi kavramları sembolize eden 900 çiçeğin tamamı elle yapıldı. Joseph Lambeth tekniği adı verilen özel bir süsleme yöntemi ile dekore edilen pastanın içinde taze meyveler kullanıldı.

‘Maalesef kellik genetik’

DAVETLİLER GELMEYE BAŞLADI / FOTO GALERİ
 
WILLIAM’ın saçlarının döküldüğünü söyleyen Prens Charles ‘Kellik malesef kalıtımsal’ diyerek tüm salonu kahkahaya boğdu. Prens Harry de yeni evli çifte mutluluk diledi.
 
Her nabza göre Guardian
 
MEDYA düğüne tepki duyanları da unutmadı. Guardian Gazetesi’nin internet sitesi, ‘Monarşi yanlıları’ ve ‘Cumhuriyetçiler’ için iki ayrı versiyonda internet sayfası yayınladı.
 
Gelinin buketi Meçhul Şehitlik’te
 
GELİNİN buketi sadeliği ile beğeni topladı. Shane Connolly’nin tasarladığı buket, kır çiçeklerinden oluştu. Düğün sırasında gelenekler, Kate’in buketini alışılageldiği şekilde bekâr kız arkadaşlarına şans getirmesi için atmasına engel oldu. Kraliyet geleneklerine uygun olarak, buket Westminster Abbey’de bulunan Meçhul Asker Anıtı’na bırakıldı. Düğün sırasında kilisenin içini dekore etmek için kullanılan ağaçlar da genç çiftin talimatı doğrultusunda yeniden dikilecek.

Gelinliğin 5 saatte kopyasını yaptılar
 
DÜNYANIN ilgi odağı haline gelen Cambridge Düşesi Kate’in, Sarah Burton imzalı gelinliği rekor hızla kopyalandı. İngiltere’de butik sahibi Reum Echeverria, gelinliğin görüntülenmesinden 5 saat sonra bir benzerini yaptıklarını duyurdu. Butik sahibi kendi gelinliklerinin yaklaşık 2550 liraya mal olduğunu sadece dantel kısmının biraz farklı olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle