Gündem Haberleri

  Sarah Palin başkanlığa aday olmayacağını açıkladı

  Hürriyet Planet
  06.10.2011 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Alaska eyaletinin eski valisi ve 2008 başkan yardımcısı adayı Sarah Palin, ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerine aday olmayacağını açıkladı.

  Cumhuriyetçi Parti’nin aday listesinin tamamlandığına inandığını söyleyen Palin, destekçilerine bir mektup göndererek neden aday olmadığını açıkladı.

  Palin kararını, “ortak görüşlü muhafazakarların ve bağımsızların özellikle geçen yıl elde ettikleri başarıları değerlendirerek" aldığını söyledi.

  Aynı zamanda Fox News’ta yorumculuk yapan Palin, eşiyle birlikte kendilerini "Tanrı'ya, ailelerine ve ülkelerine adadıklarını" belirtti.

  Palin, “Valilerden senatörler ve başkana kadar, doğru kamu görevlilerinin seçilmesine yardımcı olmak istiyorum ve bu konuda belirleyici bir rol oynayabileceğime inanıyorum” ifadesini kullandı.

  “Özgürlük ve serbest piyasalar için tartışmayı sürdüreceğini” belirten Palin, başkan adaylarına, “geleneksel enerji ve yenilenebilir enerji kaynakları alanında yerel kaynakları güçlendirmeleri” tavsiyesinde bulundu.

  ABD sanayisine sekte vuran vergiler ve ağır düzenlemeleri azaltmaları gerektiğine değinen Palin, özel sektörün güçlendirilmesi ve istihdamın artırılması için devletin küçültülmesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Palin, aldığı karardan hayal kırıklığına uğrayan destekçilerinden de özür diledi.

  Beş çocuk sahibi 47 yaşındaki Palin 2008'de Cumhuriyetçilerin başkan yardımcısı adayı olmuştu.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı