Gündem Haberleri

  Şapkalı kadından şok iddialar

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  6 trilyonluk boşanma davasında işadamı eşini alkolik olmakla suçlayan Hamira Baran, ‘‘O sabahları bile sarhoş. Babalarından korkan çocuklarımın sağlığından endişeliyim’’ dedi.

  BES Genel Taahhüt ve Makine Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Baran'a, 6 trilyonluk boşanma davası açan İran asıllı eşi Hamira Baran, mahkemeye sunduğu dilekçede, eşiyle ilgili ilginç iddialarda bulundu. Çiftin karşılıklı olarak açtıkları, ancak daha sonra tek dosyada birleştirilen boşanma davasının ikinci celsesi, dün Kadıköy 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yapıldı.

  Sarhoş gelir döverdi

  Hamira Baran, eşi Sinan Baran'ın alkolik olduğunu iddia ettiği dilekçede, ‘‘Eve alkollü gelir, çocuklarla ilgilenmezdi. Saldırganlaşır, küfürler eder, en kötüsü beni çocuklarımın gözü önünde döverdi. Çocuklarım bu durumdan korkuyordu’’ ifadelerine yer verdi. Eşinin hafta sonu çocukları almaya geldiği sabahlarda bile alkolden ayakta duramadığını öne süren Hamira Baran, ‘‘Çocuklarım ondan korkuyor. Babalarının yanına gitmek istemiyor. Sağlıkların-dan endişe duyuyorum’’ dedi. Mahkeme, duruşmayı 10 gün sonraya erteledi.

  Baldıza tecavüz davası

  Eşi hakkında 12 ayrı dava açan Sinan Baran son olarak da baldızı Fatemah Sezgin'i mahkemeye verdi. Sezgin, ablası Amerika’ dayken Kanlıca'daki villaya alkollü gelen eniştesinin kendisine tecavüze kalkıştığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Sinan Baran da bu iddia üzerine, baldızına 35 milyarlık manevi tazminat davası açtı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı