Gündem Haberleri

  Sapanca'da ikinci pirana paniği

  A.A.
  27.08.2006 - 14:21 | Son Güncelleme:

  Sapanca Gölü'nde, ikinci kez bir pirana balığı bulunduğu iddia edildi.

  Sapanca Gölü Gölbaşı Yüzevler mevkisinde oltayla balık tutan Salih Yıldız, oltasına takılan balıklardan birinin pirana olduğunu iddia etti. Ucunda mısır tanesi takılı oltasıyla sudan çıkardığı balığı piranaya benzettiğini kaydeden Yıldız, şunları söyledi:

  “Gölde kızılkanat tutmaya çalışıyordum. Aniden oltada güçlü bir baskı hissettim. Balığı yukarı çekince çok şaşırdım. Balık aynı filmlerde gördüğümüz piranalara benziyordu. Burada pirana bulunduğunu duymuştum ama inanmıyordum. Bir şey yapar diye balığı çuvalla tutarak kayığa aldım. 30 yıldır burada balık tutuyorum, böyle bir şeye rastlamadım.”
  Kılıç, kafes içinde gölde beklettiği balığı jandarma ekiplerine teslim etti.

  Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan, balığı İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Ürünleri Üretimi Araştırma ve Uygulama Birimine teslim etti.

  Balık, pirana olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'ne gönderildi.
  Sapanca Gölü'nde, 24 Ağustosta da bir balıkçı ağında pirana balığı bulunduğu iddia edilmiş, yapılan açıklamada bu balıkların 30-35 derece sıcaklıktaki sularda yaşayabildiği, bu nedenle gölde pirana balığının bulunamayacağı kaydedilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı