GeriGündem Sapanca Gölü'nde hayatta kalma mücadelesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sapanca Gölü'nde hayatta kalma mücadelesi

Sakarya’da dün öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış sonrasında çıkan fırtına, botla Sapanca Gölü’ne açılan biri çocuk 6 kişiye zor anlar yaşattı.

Sahile 250 metre açıkta fırtınaya yakalanan 6 kişi, Kürek Federasyonu’nun yarışlar için koyduğu dubalara tutunarak hayatta kalmaya çalışırlarken, o anlar kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Sapanca’nın Kırkpınar Mahallesi’ndeki İstabuldere Sitesi’nde oturan Umut Akdeniz (25), Dilek Akdeniz (22), Damla Akdeniz (10), Ruhi Akdeniz (25), Betül Özdemir (25) ve Kaan Karslı (35) iki bota binerek Sapanca Gölü’ne açıldı. Sahilden yaklaşık 250 metre açılan 6 kişi, aniden patlayan fırtınanın ortasında kaldı. Sağanak yağış ve zaman zaman 50 kilometreyi aşan rüzgar ile bir metreyi geçen dalgaların ortasında kalan site sakinleri, Kürek Federasyonu’nun yarışlar için koyduğu dubalara tutunarak alabora olmaktan kurtuldul. Yaklaşık 10 dakika gölün ortasında dalga ve fırtınanın ortasında yaşam mücadelesi veren 6 kişi, çığlık atarak yardım istedi.

EKİPLER KURTARDI

Onları gören site sakinlerinin Sakarya Arama Kurtarma Birliğine haber vermesi üzerine bölgeye gelen ekipler fırtınanın şiddetinin azalmasıyla dubalara tutunarak yaşama sarılan biri çocuk 6 kişiyi kurtardı.

Sahile getirildiklerinde yakınları tarafından karşılanan Umut Akdeniz "Bir anda çıkan fırtına bizi sürüklemeye başladı. Biz de dubalara tutunduk Allah korudu" dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle