Gündem Haberleri

  Santraller de ayaklandı

  Hürriyet Haber
  29.04.2004 - 20:47 | Son Güncelleme:

  Yeni çağ savaşları sadece stratejik sahada değil, taktik sahada da gelişmiş uygulamalar kullanmayı gerektiriyor. Nortel Networks Netaş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak donanım ve yazılımı Türkiye’de geliştirmek için 10 yıldır Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor.

  Türk mühendislerce tasarlanan, savunma sanayiine yönelik Sayısal Sahra Santralı, barış, gerginlik durumu ve savaşta kullanılabilen; taşınabilir, kullanımı kolay, güvenlikli, güvenilir, çok amaçlı ve IP tabanlı haberleşme imkanları sunan mobil santral.

  Günlük yaşantımızda kullandığımız GSM şebekelerinde aboneler hareket halinde iken GSM baz istasyonları sabittir. Ancak askeri amaçlı santrallerin bu şekilde sabit kalması düşünülemez. Dolayısı ile Nortel Networks Netaş, geliştirdiği Sayısal Sahra Santrali’nde hem telefonların hem de santrallerin hareket halinde olabileceği bir ürün ortaya çıkarmış.

  Çölde, kumda, yağmurda, dağ tepelerinde, -40 derece ile +55 derece arasındaki sıcaklıklarda çalışabilen; +55 derece sıcaklıkta yüzde 95 bağıl nemde çalışabilen santraller, düşme, vibrasyon, mazot, tuz ve endüstriyel atık etkilerine karşı da dayanıklı olarak tasarlanmış.

  Santraller ATM, IP ve fiber teknolojilerine hazır olarak tasarlandıkları için gerektiğinde sıcak bölgelerdeki ses, veri ve video görüntülerini komuta merkezine aktarmak için de kullanılmak için gerekli teknolojiye sahip.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı