Gündem Haberleri

  Şantiyeye girenleri vuran bekçi serbest

  A.A.
  23.02.2006 - 20:23 | Son Güncelleme:

  Isparta'da 20 Eylül 2005 gecesi meydana gelen olayla ilgili davanın görülmesine, Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

  Duruşmaya, tutuklu sanık gece bekçisi Ali Bekçi'nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aydemir ve olay gecesi bekçinin açtığı ateşle yaralanan Mesut Yavuz katıldı.

  Sanık vekili Avukat Erol Berber, olayda kasıt bulunmadığını belirterek, belediye görevlisi Ali Bekçi'nin tahliyesini istedi. Berber, olayla ilgili delillerin toplandığını, müvekkilinin sabit ikametgah sahibi olduğunu, olayın boyutunun değişme ihtimalinin de çok yüksek olduğunu belirterek, bu nedenlerle müvekkilinin uygun görülecek şekilde tahliyesine karar verilmesini talep etti.

  Duruşmada, tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, sanık Ali Bekçi'nin 4 bin YTL nakdi kefalet karşılığı tahliyesine karar verdi ve duruşma ertelendi.

  20 Eylül 2005 tarihinde Isparta Belediyesi asfalt şantiyesinde meydana gelen olayda, şantiyede bekçi olarak görev yapan Ali Bekçi'nin, şantiyeye giren ve şüpheli gördüğü kişileri korkutmak amacıyla tüfekle bir el ateş ettiği iddia edilmiş ve şantiyeye girenlerden Fatih Çiğdemler ölürken, Mesut Yavuz da yaralanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı