Gündem Haberleri

  Santana: Çocukken cinsel tacize uğradım

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rock müziğin efsanelerinden gitarist Carlos Santana, çocukluğunda tecavüze uğradığını ve ruhsal tedavi gördüğünü itiraf etti.

  Son çıkardığı ‘‘Supernatural’’ albümü, tüm dünyada müzik listelerinin zirvesine oturan 52 yaşındaki Carlos Santana, önceki gün bir televizyon programında hayatının en büyük sırrını açıkladı. İki yıl süreyle tecavüze uğradığını ve o tarihte henüz 11 yaşında olduğunu belirten Santana, korkudan ve suçluluk hissinden kurtulabilmek için psikiyatra başvurduğunu ve terapi sayesinde bunalımlarını aşabildiğini belirtti. Santana, 40 yıldır bu olaydan kimselere söz etmediğini de bildirdi.

  Santana televizyon programında ‘‘Bu tür şeyler yaşadıktan sonra müthiş huzursuz oluyorsunuz. Çocukların dediği gibi böyle bir şey hayatınızın utancı, iğrençliği. Terapi sayesinde kendimle barışabildim. Suç, utanç, korkular, yargılamalardan kurtuldum’’ diye duygularını dile getirdi.

  Supernatural albümü, Grammy Ödülleri'nde 10 kategoride aday olan Santana, eşi Deborah ile birlikte ‘‘Milagro Çocuklara Yardım Vakfı’’nı kurdu. Ünlü müzisyen, diğer yardım kuruluşlarına da destek veriyor. El Salvador'daki muhtaç çocuklar için verdiği konserde 100 bin doları aşkın para toplayan Carlos Devadip Santana, 1947'de Meksika'nın Autlan kentinde dünyaya geldi.

  Onlar da kurban

  Türk popunun ünlü ismi Zerrin Özer, iki yıl önce bir TV programında çocukken cinsel tacizine uğradığını itiraf etmişti. Zerrin Özer, canlı yayın sırasında baygınlık geçirmişti.

  1972 Münih Olimpiyatları'nın altın kızı Cimnastikçi Rus asıllı Olga Korbut da çocukken antrenörünün tacizine uğradığını açıklamıştı. Olga, bu sırrını yıllar sonra ABD’de açıklamıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı