GeriGündem Şanlurfa'da bir gecede 5 işyeri soyuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şanlurfa'da bir gecede 5 işyeri soyuldu

ŞANLIURFA’da, yan yana bulunan 5 işyeri aynı gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyuldu. Kapıları zorla açılarak içeri girilen işyerlerinden ikisinin kasasını açan hırsızlar, 10 bin 750 lira parayla kaçtı.

Olay, kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Karaköprü Beldesi Doğukent Sitesi'nde meydana geldi. Sabah işyerini açmak için gelen 48 yaşındaki Emin Yazar ile 44 yaşındaki Recep İfşa, kapılarının ve para kasalarının açık olduğunu görünce durumu polise bildirdi. Bu sırada soyulan 2 esnafa komşu 3 işyerinin daha kapılarının açık olduğu belirlendi. İhbarın ardından olay yerine gelen polis, 5 işyerinin kapıları ile 2 işyerinin soyulan kasalarında parmak izi araştırması yapıp, hırsız ya da hırsızları belirlemeye çalıştı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne de 500 metre uzaklıktaki işyeri soyulan inşaat malzemesi satıcısı Emin Yazar, “Kapıyı zorlayıp içeri girmiş sonra da kasayı açmışlar. İçinde bugün bankaya yatırmak için hazırladığım 10 bin lirayı çalmışlar” dedi.

Kalorifer malzemesi satan esnaf Recep İfşa ise, işyerine girip kasasını açan hırsızların, içinde bulunan 750 lirayla kaçtığını söyledi. Yan yana 5 işyerine giren kimliği belirsiz kişi veya kişilerin girdikleri diğer işyerlerinde bir şey çalmadıkları belirlenirken, kapıları açılan esnaf, “Para kasamızın olmayışını şans olarak değerlendiriyoruz. Umarız, hırsız ya da hırsızlar en kısa sürede yakalanır” diye konuştu.

Polis, hırsızlığı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışmasını sürdürüyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle