Gündem Haberleri

  Şanlıurfa'da kumanya izdihamı

  Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)
  19.08.2009 - 10:33 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'da, Mardin-Ceylanpınar Ana Sulama Kanalı 3'ncü Kısım temel atma töreni sırasında yapılan kumanya dağıtımı izdihama yol açtı. Bir minibüste dağıtılan kumanyalardan almak isteyenlerin yarattığı izdihamda çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

  MİNİBÜSÜ DEVİRECEKLERDİ

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı kapsamında, akşam saatlerinde Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımıyla Balıklıgöl amfi tiyatroda, sinevizyon eşliğinde Mardin-Ceylanpınar Ana Sulama Kanalı 3'ncü Kısım temel atma töreni düzenlendi. Bakan Eroğlu, GAP'a büyük önem verdiklerini ve temeli atılan sulama kanalının bölgedeki arazilere hayat vereceğini ifade etti. Törenin tamamlanmasının ardından Bakan Eroğlu, alandan ayrılırken Devlet Su İşleri 15'nci Bölge Müdürlüğü ise, amfi tiyatroda kumanya dağıtımına başladı. Minibüsle tören alanına getirilen kumanyaları almak isteyenler, bir anda izdihama yol açtı.

  İçerisinde sandviç, ayran ve bir dilim baklavadan ibaret kumanya pakedini almak isteyenlerin birbirini iterek minibüse yaklaşmak istemesi sırasında küçük çocuklar, ayaklar altında ezilme tehlikesi geçirdi. Bu sırada, kumanya dağıtımında zorlanan iki görevli ise elindeki kumanyaları havaya atmaya başladı.

  Bazı kişiler, kumanyaları havada yakalarken, tutamayıp yere düşenleri almaya çalışan çocuklar ise birbirleriyle bir süre kavga etti. 300 paket kumanya, kısa bir sürede tüketilirken, birçok çocuk kumanya alamadığı için gözyaşı dökerek evinin yolunu tuttu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı