Gündem Haberleri

  Şanlıurfa'da çırçır fabrikası yandı

  Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)
  16.10.2007 - 17:35 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Bozova İlçesi’nde, çırçır fabrikasında çıkan yangında 300 ton pamuk kül olurken, gökyüzünü kaplayan duman korkuttu. Söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenen 6 işçi hastanelik oldu.

  Bugün saat 13.00 sıralarında Sanayi Mahallesi Baraj Caddesi’ndeki Vural Çırçır ve Pres Fabrikası’nda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Pamuk balyalarının tutuşması ile kısa sürede yayılan yangına, Bozova ve Şanlıurfa, Yaslıca belediyeleri ile Devlet Su İşleri’ne ait itfaiye ekipleri müdahale etti.

  Fabrikanın ambarında çıkan yangını kontrol altına almak için 5 itfaiye aracı ile 1 kepçe, 1 kırıcını yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı. Üstü barakalı olan ambarın briketten yapılmış duvarını yıkılınca, söndürme çalışması katılan işçiler, son anda barakanın altında kalmaktan kurtuldu. Fabrikanın önünde park eden bir otomobil ise yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangın yaklaşık 4 saatte kontrol altına alınırken söndürme çalışmalarına katılan 6 fabrika işçisi dumandan zehirlendi. Zehirlenen işçiler, Şanlıurfa Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

  Bozova İlçesi’nin büyük bir bölümünü kaplayan duman nedeniyle halk nefes almakta güçlük çekerken, fabrika yakınlarında bulunan ev ve iş yerlerinde eşyalar boşaltıldı. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı