Gündem Haberleri

  Şanlıurfa'da bir gecede 14 işyeri soyuldu

  Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
  17.02.2011 - 11:36 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde bulunan Buğday Pazarı’ndaki 14 işyeri dün gece soyuldu. Kepenk kilitlerini kırarak girdikleri ve çeşitli malzemeler çaldıkları işyerlerindeki 4 kasayı da oksijen tüpü ile delerek açan hırsızlar içinde bulunan 4 bin lirayı çaldı.

  Sabah gelince işyerlerinin soyulduğunu anlayan esnaf şoke olurken, polis hırsızlığı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

  Olay, ilçe çıkışında Siverek- Viranşehir karayolu üzerinde bulunan Buğday Pazarı’nda meydana geldi. Sabah saatlerinde çalışmak üzere pazara gelen esnaf, kendilerine ait işyerlerini açmak isteyince, kepenk kilitlerinin kırık olduğunu fark etti. Yan yana komşu olan çoğunluğu buğday ticaretiyle uğraşan esnaf, aynı gecede soyulduklarını anlayınca durumu telefonla polise bildirdi. İhbar üzerine pazara gelen polis, yan yana olan 14 işyerinde parmak izi incelemesi arayıp, işyerleri ve çevresinde inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonunda biri market 14 işyerinden 2 bin lira değerinde sigara, 4 bilgisayar, çeşitli malzemeler çalındığı saptanırken, 4 çelik kasanın da oksijen tüpü yardımıyla delinip içindeki 4 bin liranın alındığı belirlendi. İşyerlerinde çalışmasını tamamlayan polis, esnafın ifadelerine başvurup aynı gecede 14 yeri soyan kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

  Sabah gördükleri manzara karşısında şoke olduklarını söyleyen esnaf ise "Hırsızların cesareti bizleri şaşkına çevirdi. Aynı gecede 14 işyerini soyacak kadar gözü kara bu kişilerin biran önce yakalanmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı