Gündem Haberleri

  Sanık ‘Ben öldürmedim’ dedi, mahkeme salonu karıştı

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  04.10.2007 - 15:51 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da, arkadaşı Mehmet Arlı’yı (48) öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Şaban Polat (54), duruşmada suçlamayı kabul etmedi. Duruşmaya katılan Arlı’nın eşi Sevim (44) ve kızı Esra Arlı (22), bu sözleri üzerine sanığa saldırmak istedi. Sinir krizi geçiren anne kızı polisler sakinleştirdi.

  Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 9 ay önce meydana gelen olayda, iddiaya göre, bir büfede birlikte alkol alan Şaban Polat ve Mehmet Arlı, bira ısmarlama yüzünden tartıştı. Tartışmanın ardından büfeden çıkan Arlı’yı takip eden Polat, arkadaşını kafasından tek kurşunla vurarak öldürdü.

  Olayın ardından ortadan kaybolan ve 5 ay sonra İstanbul’da sahte kimlikle yakalanan Şaban Polat, Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya öldürülen Mehmet Arlı'nın eşi Sevim ve kızı Esra Arlı da katıldı.

  Cinayet suçundan ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan Polat, savunmasında suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben kimseyi öldürmedim. Büfeden birlikte çıktık. Ancak daha sonra ben ayrıldım. O akşam İstanbul’a gidecektim. Benden sonra ne oldu bilmiyorum. Ailesinin beni öldürmek için aradığını duyunca kaçtım. Korktuğum için de teslim olmadım” dedi.

  Polat'ın savunması üzerine çılgına dönen Esra Arlı ile annesi Sevim Arlı, “Allah belanı versin. Ne istedin bizden” diye bağırarak sanığa vurmak istedi. Mahkeme salonunda sinir krizi geçiren anne kızı polisler güçlükle sakinleştirdi.

  Esra Arlı, sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, “Bu adam babamı bir kutu bira için öldürdü. Söylediklerinin hepsi yalan” dedi. Duruşma gelmeyen tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı