Gündem Haberleri

  Sandviç almaya gitti trilyoner oldu

  Hürriyet Haber
  14.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşte ABD'de lotodan 181.5 milyon dolar kazanan adamın öyküsü: 2 dolarlık sosisli sandviç için 100 dolar uzattı. Paranın üstüyle 98 loto bileti aldı, hayatı değişti.

  ABD'de geçtiğimiz günlerde çekilen ve 7 eyaleti kapsayan lotonun 363 milyon dolarlık büyük ikramiyesinin ikinci talihlisi, Michigan'da ortaya çıktı. Bu talihli kişi, yüzme havuzu inşaat şirketi sahibi 47 yaşındaki Larry Ross'tu. Ross, 181.5 milyon dolar (Yaklaşık 111 trilyon 800 milyar lira) kazanmasıyla sonuçlanan loto öyküsünü şöyle anlattı:

  Televizyondan öğrendim

  ‘‘Öğleyin markete gittim, acıkmıştım. Bir sosisli sandviç aldım. 100 dolar uzattım. Sandviç 2 dolardı. Kalan 98 dolarla da eşim Nancy'nin isteği olan loto biletlerinden 98 adet aldım. Büyük ikramiyeyi kazandığımı, bileti satın aldığım marketin sahibini TV'de görünce öğrendim. Çarşamba günü numaraları kontrol edince, gözlerime inanamadım. Tekrar tekrar baktım. ‘İsa adına, numaralar tutuyor' diye bağırdığımı hatırlıyorum.’’

  Mor Jaguar alacağım

  ‘‘Bu çok güzel bir duygu. Üç gündür yemek yiyemiyorum ve uyuyamıyorum. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle, 13 yıldır tatil yapamıyordum, tatil yapacağım. Vergilerden sonra peşin 90 milyon dolar alacağız. Ancak 90 gün dokunmayıp, işleteceğiz. Eşim ve ben, hayalimiz olan mor renkli Jaguar marka araba ve büyük bir ev alacağız. Artık golf oynamaya başlayacağım. İşimi de, üç çocuğuma bırakacağım.’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı