GeriGündem Şandır: PKK, Türkiye'yi mayın tarlasına çeviriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şandır: PKK, Türkiye'yi mayın tarlasına çeviriyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, “Terör örgütü PKK, Türkiye'yi mayın tarlasına çeviriyor” dedi.

Şandır, Suphi Öner Öğretmen Evi'nde düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “toplumun aklıyla alay ettiğini” ileri sürdü.

Irak'ın kuzeyindeki Kandil Dağı'na, terör örgütü PKK'ya yönelik olası müdahalenin aylardır konuşulduğunu belirten Şandır, ülkede hemen hemen her gün şehit verildiğini ifade etti.

Şandır, her şehit haberinde üzüntü duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Terör örgütü PKK, Türkiye'yi mayın tarlasına çeviriyor. Her gün anaların yüreği yanıyor. Bütün bu gelişmelerden sonra Başbakan'ın 'Irak'ın Kuzeyi'ne bir operasyon düşüncemiz bulunmamaktadır' demesini, şiddetle ve nefretle kınıyorum. Madem böyle yapacaksınız, bu toplumu bu güne kadar niye oyaladınız?”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın terör konusunda çelişkili ifadelerde bulunduğunu iddia eden Şandır, şöyle dedi:

“Erdoğan, toplumun ve insanımızın aklıyla alay etmekte. Bu akan kanların sorumlusu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Güvenlik güçlerimiz ısrarla Irak'ın kuzeyine müdahale edilmesi gerektiğini, bölücü terörün buradan kaynaklandığını ve teröristlerin buradan geldiğini belirterek müdahale etmeye hazır olduklarını ısrarla söylemesine rağmen, Erdoğan güvenlik güçlerinin önünü kesiyor. MHP olarak bunun hesabını sonuna kadar soracağımızı ifade ediyorum. Bu kan durmalıdır. Toplumsal birliğimiz, bütünlüğümüz ve kardeşliğimiz, akan kanlar üzerinden tehdit edilmeye, bir toplumsal çatışmaya zorlanmaktadır.”

Mehmet Şandır, bölücü terörle mücadelenin güvenlik güçlerinden önce, siyasetin görevi olduğunu, hükümetin, güvenlik güçlerinin arkasında durmaz ve bir siyasi irade ortaya koymaz ise güvenlik güçlerinin de bir şey yapamayacağını söyledi.

“EKONOMİ BAKANLIĞI”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şandır, AK Parti iktidarının 4,5 yıllık yönetiminde Türkiye'yi hızla üretimden uzaklaştırıldığını savundu.

Türkiye'nin artık üretmeyen, aksine yabancının malını tüketen ithalatçı bir ülke konumuna geldiğini ileri süren Şandır, şöyle konuştu:

“Bunu devam ettiremeyiz. Ülkemiz borç batağındadır. Her 4 çiftçiden biri üretimden çıkıyor, esnaf kepenk kapatıyor ve ara malı ithalatı nedeniyle iş yerleri kapanıyor. Yani kısacası, Türkiye'ye giren doğrudan yabancı sermayeden daha fazlası, yurt dışına çıkıyor.”

Mehmet Şandır, partisinin Türkiye'de 2008-2012 dönemini kapsayan 5 yıllık ekonomi programı uygulayacağını ve bu program kapsamında tüm kaynakların üretime destek vereceğini söyledi.

İktidar olmaları halinde istihdam dostu olacaklarını ve sürdürülebilir bir büyüme ortamı sağlamaya özen göstereceklerini ifade eden Şandır, şunları kaydetti:

“Partimizce, ekonomi ile ilgili kurum ve kuruluşların eş güdümü sağlanacak. Daha etkin bir ekonomi sistemi geliştirilmesi için, MHP iktidarında ekonomi bakanlığı kurulacak. Hedefimiz, 2023 yılında 'Lider Ülke Türkiye'yi gerçekleştirmek. 5 yıl süreyle uygulanacak üretim ekonomisi sonucunda, 2012 yılında Türkiye'deki gayri safi milli hasıla 1 milyar doların üstüne, kişi başına düşen gelir ise 9 bin 219 dolar olması ön görülmekte. MHP, Türkiye'yi tekrar kendi kaynaklarıyla kendi egemenliğine sahip çıkar hale getirecektir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle