Gündem Haberleri

  Şandır: Afet yasası değişmeli

  Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)
  26.02.2011 - 19:32 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Afet Yasası’nın değiştirilmesi, afet nedeniyle zarar görenlerin sigortasına bakılmaksızın mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini söyledi.

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural ile birlikte, Mersin’in Erdemli İlçesi’ne bağlı Kocahasanlı Beldesi, Üçtepe ile Çiriş Köyü’nde şiddetli dolu yağışı nedeniyle zarar gören köylüleri ziyaret etti.

   Köy kahvesinde bulunanlarla bir araya gelip sorunlarını dinleyen Şandır, öncelikle Afet Yasası’nın değişmesi gerektiğini belirterek, "Vatandaşın dişi ile tırnağıyla ürettiği ürünlerin ve seraların, afet sonucu yıkılması nedeniyle zor durumdan kurtarmanın tek yolu Afet Yasası’nı değiştirmektir. Zarar görenler sigortalı olup- olmadığına bakılmaksızın zararlarının karşılanması da şarttır. Şu anda Afet Yasası’nda arazinin sigortalı olup olmadığına bakılıyor. Bu tür afetlerde sigortaya bakılmaksızın yardım edilmeli" dedi.Köylüler ise, bölgede doludan oluşan zararın 3 milyon TL olduğunu ileri sürdü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı