Gündem Haberleri

  Sandığa gidin, AKP’yi en yakın deliğe süpürün

  Süleyman DEMİRKAN / OSMANİYE
  18.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’de kendi adını taşıyan bulvarda hemşehrilerine seslenirken, Başbakan Erdoğan için, "kasımpaşalı" denildiğini hatırlatarak, "Sen Kasımpaşalıysan, ben de Gavurdağlıyım" dedi.

  Bahçeli, şölene dönüşen mitingde özetle şu mesajları verdi:

  HESABI KAPATILACAK Aziz hemşehrilerim, AKP ve işbirlikçilerinin kuşatmasını yarmak her vatandaş için bir borç haline geldi. Bu borç sandık başında ödenecek ve AKP’nin hesabı kapatılacak. Erbil’deki Barzani, Avrupa, okyanus ötesindeki ABD duy bu Türkmenlerin sesini. Sandık başına gidince, işbirlikçilere bir Gavurdağı tokatı atın. AKP ve yandaşları mutlaka ve mutlaka hesaba çekilecek. Bush’un yanına da kaçsalar alıp getirmezsem namerdim. Eş, dost ve çocuklarca yağmalanan, yakılan ormanların hesabını siz soracaksınız. Koalisyon yetmiyor, tek başına iktidar gerekiyor. Herkesi tek başına denediniz bu kez milliyetçileri tek başına iktidar yapın.

  DELİĞE SÜPÜRÜN AKP’yi en yakın deliğe süpürünüz, en yakın deliğe atınız. 22 Temmuz tarihi bir seçime tanık olacak. Teslimiyetçilerle-ötekilerle, milliyetçilerin mücadelesi olacak. Mutlaka sandığa gidin ve oyunuzu kullanın. Milliyetçi hareket, milletin, garibanın, kimsesizin iktidarı olacak. Memleketin her evladını kucaklayacak.

  SİYASİ ECELİ GELDİ Bahçeli, daha önce İskenderun’da yaptığı konuşmada, "Başbakan tek başına iktidar olmazsa siyasetten çekileceğini açıkladı. Bu, siyasi ecelinin geldiğidir. 22 Temmuz’dan sonra Başbakan Türk adaleti önünde hesap verecektir. Bu nedenle hukuken de siyaset yapması mümkün değildir. 5 gün sabredin ve suskun olun. Tuzaklara ve oyunlara gelmeyin" dedi.

  MHP meydanı

  MHP Lideri Devlet Bahçeli memleketi Osmaniye’de kendi adını taşıyan bulvarı tıklım tıklım doldurdu. Bahçeli’yi dinlemek için saatlerce bekleyen hemşerileri çok coşkulu bir görüntü verdi. Bulvara giremeyenler ise çevre apartmanların balkonlarına ve işyerlerinin tabelalarının üstüne çıktılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı