GeriGündem Sancaktepe Belediyesi hangi partide? Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sancaktepe Belediyesi hangi partide? Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem kimdir?

Sancaktepe Belediyesi hangi partide? Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Sancaktepe'de belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem'in kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Sancaktepe Belediyesi hangi partide?

Sancaktepe Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Sancaktepe'nin mevcut Belediye Başkanı İsmail Erdem hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı İsmail Erdem seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Sancaktepe Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise Şeyma Döğücü’yü aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN İSMAİL ERDEM KİMDİR?

1959 yılında Sivas'ta doğdu.

1977 yılında Milli Selamet Partisi Kadıköy baş müşahidi olarak siyasete başladı. 1984 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında seçim işleri başkanı olarak yer aldığı İlçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi'nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 1995 - 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisinde İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi.

AK Parti'nin kuruluşu ile birlikte AK Parti İl Genel Meclis Grubu'nu kurdu ve Grup Başkanı oldu. 2001 - 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı.

2004 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü.

2009 Yılında ATAŞEHİR Belediye Başkanı Aday Adayı olan İsmail ERDEM, AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildi.

29 Mart 2009 Yılında yapılan Mahalli İdareler Seçiminde ilçenin ilk ve kurucu belediye başkanı olarak seçildi.

2014 Yerel Seçimlerinde de ilçe genelinde oylarını arttırarak, ikinci kez üst üste Sancaktepe Belediye Başkanlığı'na seçilen İsmail ERDEM, bu görevini halen devam ettirmektedir.

ERDEM, aynı zamanda Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü'nün Onursal Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almakta olup;

Ensar Vakfı Genel Merkez 1 dönem yönetim kurulu üyeliği,

İstanbul Dostluk Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği,

Kurucusu olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Başkanı,

Sivaslıların Türkiye'deki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sivas Platformu Başkanlığı ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

"Yerel Siyaset ve Belediyecilik" isimli bir kitabı bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun olup evli ve dört çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle