Gündem Haberleri

  Sancak’ta 1 tutuklama

  Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  16.10.2015 - 21:26 | Son Güncelleme:

  Murat Sancak’a silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 7 kişiden 6’sı serbest bırakıldı, sadece bir kişi, ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ten mahkemece tutuklandı.

  Star Medya Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a silahlı saldırıyla ilgili soruşturma dün sürdü.

  Terörle Mücadele Şubesi’nde sorguları tamamlanan 7 kişiden biri serbest bırakılırken, 6 kişi dün sabah Büyükçekmece Adliyesi’ne getirildi. Savcı, dosya üzerinden yaptığı incelemenin ardından bir kişiyi daha serbest bırakırken, F.S., R.Y., S.B.O., T.Ü ve Z.Y., “Silahlı örgüte üye olmak” ve “Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuklanmaları talebiyle 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi.

  İKİ ŞARTLI SALIVERME

  1. Sulh Ceza Hâkimliği, T.Ü,’yü “Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklarken, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak” suçundan tutuklama talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, “Suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgüte üye olmak” ve “Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuklama talebiyle sevk edilen F.S., S.B.O., Z.Y. ve R.Y.’nin serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, serbest bırakılan F.S. ve S.B.O.’nun, haftada iki gün karakola giderek imza vermelerini kararlaştırdı.

  GİZLİ TANIK: TALİMAT Z.Y.’DEN

  Terörle Mücadele Şubesi’nde ifade veren D.A. rumuzlu gizli tanık, Murat Sancak’a silahlı saldırıyı T.Ü. ve F.S.’nin gerçekleştirdiğini öne sürerek, “Eylem talimatını Z.Y. verdi. Onun Sarallar dışında talimat alacağı bir gücün olduğunu düşünmüyorum” dedi. Mahkemede, bu iddianın sorulduğu eski özel harekâtçı başkomiser Z.Y., Murat Sancak’ı tanımadığını belirterek, “Saral Ailesi’ni tanımam suç mudur?” dedi.

  HEPSİ REDDETTİ

  Gizli tanığın Sancak’a ateş eden iki kişiden biri olarak adını verdiği F.S. ise, “Fotoğraflarda ben olduğum iddia edilen şahıs O. isimli şahıstır” dedi. Saldırıyı gerçekleştiren ikinci kişi olarak adı verilen ve tutuklanan tek kişi olan T.Ü. de şunları söyledi: “Gözaltında olduğumuz sürede H. silahlı saldırı olayına katıldığını, yanlışlıkla başka bir araca saldırı düzenlediklerini anlattı. Beni değil, seni alacaklar dedi. Daha fazla ayrıntı vermedi.”

  Sancak’ta 1 tutuklama

  ‘KUMAR BORCU DEĞİL’

  Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Murat Sancak soruşturmasıyla ilgili, “Kumar borcu iddiasıyla ilgili dosyada delil yok” açıklaması yaptı. Soruşturmayı yürüten Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Gülay’ın yazılı yaptığı açıklama şöyle: “Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine soruşturma dosyası ile ilgili olarak Büyükçekmece Sulh Ceza Hâkimliğince kısıtlama kararı verilmiştir. Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında olayın Murat Sancak’ın kumar borcu nedeniyle vuku bulduğuna, kamera kayıtlarının silindiğine, bazı hususların gizlendiğine dair haberlere yer verilmiş ise de bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı gibi soruşturma dosyası kapsamında, bu hususa ilişkin ya da böyle bir şüphe uyandıracak delil ve bulgunun mevcut olmadığı anlaşılmıştır.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı