Gündem Haberleri

  Sanayici, kendi elemanını kendi yetiştirecek

  A.A
  20.07.2007 - 12:27 | Son Güncelleme:

  Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyette bulunan sanayiciler, ihtiyaçları olan ara elemanı kendileri yetiştirecekler.

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Kemal Özgen, yaptığı açıklamada, Antalya OSB içinde kurulan ve Türkiye'deki OSB'ler içinde ilk olan Antalya OSB Anadolu Endüstri ve Meslek Lisesi'nin, bu eğitim öğretim döneminde eğitime başlayacağını bildirdi.

  Okulun 28 derslikli ve 720 öğrenci kapasiteli olduğunu kaydeden Özgen, ilk etapta elektrik, elektronik, gemi ve yat yapımı, makine, kimya, metal ve ahşap bölümlerinin hizmete gireceğini belirtti. Okulda Antalya OSB'de faaliyette bulunan fabrikaların ihtiyacı olan ara elemanın yetiştirileceğine işaret eden Özgen, temeli geçen aylarda atılan okulun inşaatının çok hızlı tamamlandığını ve Eylül döneminde eğitim öğretime başlanacağını söyledi. Öğrenci alımının başladığı okulda üçlü eğitim yapılacağını kaydeden Özgen, okulda eğitim gören öğrencilerin sömestr tatili ile yaz döneminde 15'er gün tatil yapacaklarını, yazın 2,5 aylık dönemde de OSB'deki fabrikalarda çalışacaklarını bildirdi. Özgen, öğrencilerin teorik ve pratik eğitimi bir arada sürdüreceklerini ifade etti.

  Özgen, Okula yurt ve spor salonu da yapılacağını sözlerine ekledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı