Gündem Haberleri

  Sanal masaüstüyle bilgisayarın gittiğin yerde

  Hürriyet Haber
  09.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  "Sun Microsystems Sanal Masaüstü Çözümü", güvenlik ve sağlamlık özellikleriyle mobil kullanım, verimlilik ve erişim esnekliğini birlikte sunuyor.

  İŞ dünyasında hareketlilik gittikçe önem kazanırken insanlar aynı anda pek çok yerde olmak istiyorlar. Ancak Sun Microsystems Sanal Masaüstü Çözümü siz ofiste olamasanız bile uzaktan bilgisayarınıza bağlanıp masaüstünüzü kullanmanıza olanak sağlıyor.

  Sun’ın Sanal Masaüstü Çözümü; Solaris İşletim Sistemi, Sun x64 sunucuları, Sun Ray teknolojisi, Sun Secure Global Desktop yazılımı ve VMware Virtual Desktop altyapısını içeriyor. Kullanıcılar, Sun Ray sanal görüntüleme istemcileri, Windows altında çalışan geleneksel PC'ler ve Linux istemcileri gibi çeşitli aygıtları kullanarak masaüstlerine istedikleri zaman istedikleri yerden ulaşabiliyorlar.

  Sun'ın Sanal Masaüstü Çözümü sistem yöneticilerine son derece güvenli ve kolay yönetilen merkezi bir altyapı sunuyor. BT ekibi gerektiğinde kullanıcılar, çalışma grupları veya departmanlar için birkaç dakika içinde sanal masaüstleri oluşturabiliyorlar. Yükseltmeler gibi diğer yönetim görevleri de merkezi hale getirildiği için yöneticiler binlerce masaüstü yerine yalnızca birkaç sunucuyu yönetiyor.

  Sun Microsystems yazılım ve sistemleriyle, şirketin iş ortağı VMware'in başarılı sanallaştırma teknolojisinden oluşan Sun Microsystems Sanal Masaüstü Çözümü, güçlü güvenlik ve sağlamlık özellikleriyle mobil kullanım, verimlilik ve erişim esnekliğini birlikte sunuyor. Çözümün kurumlara etkin denetim, iş sürekliliği, kolay denetim ve enerji, zaman ve mekandan tasarruf gibi önemli avantajları var.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı