Gündem Haberleri

  Sanal alemde otomobil dolandırıcılığı

  A.A
  12.05.2008 - 10:53 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de kendilerine ait olmayan otomobillerin fotoğraflarını çekip, internet sitelerine koyan ve değerinin altında satış yaptıklarını iddia ederek, alıcılardan “kapora” adı altında para aldıkları öne sürülen 3 kişi yakalandı.

  Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri,, başkalarına ait park halindeki otomobillerin fotoğraflarını çekerek, bazı internet sitelerine koydukları ve araçları gerçek değerlerinin altında sattıklarını ilan ettikleri öne sürülen kişilere yönelik operasyon düzenledi.

  Operasyonda, söz konusu otomobilleri satın almak isteyen kişilerden “kapora” adı altında havaleyle para aldıkları iddia edilen D.Ç. (50), İ.K. (36) ve İ.G. (36), Çanakkale'deki bir PTT şubesinden para çektikleri sırada yakalandı.

  Soruşturmayı derinleştiren güvenlik güçleri, zanlıların, bu yöntemle 25 ildeki 59 kişiden yaklaşık 30-35 bin YTL aldığını belirledi.

  Zanlıların, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından, “Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık yapmak” suçlarından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı