GeriGündem Sanal alem karıştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sanal alem karıştı

İnternet mesajlarını gazetede yayınlayan Antalyanın Marko Paşası kendini savundu: Çocukları sapık yayınlardan koruduğum için aileler teşekkür ediyor.

İNTERNET sitesinde kendini dul kadın olarak tanıtan ve erkek arkadaş arayan gazeteci Ahmet Dökdök'ün gönderilen seks mesajlarını yayınlamasının yankıları sürüyor. Sanal alemi karıştıran olaydan sonra 'Marko Paşa' köşesinin yazarı Dökdök, kendisini savunmayı sürdürdü.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Yayından sonra olumlu tepkiler aldığını belirten Marko Paşa, ‘‘Özellikle aileler teşekkür ediyor. O sitelerde çocukları sapıklıklara itecek resimler var. Bunlara dikkat çekmek istedim. Bu konuda da amacımıza ulaştık. Mükemmel bir noktayı yakaladık. Yaptığım doğru idi’’ dedi.

EŞİM DESTEKLİYOR

26 yıllık gazetecilik hayatı olduğunu vurgulayan Ahmet Dökdök, ‘‘Gazeteci dilenci de olur kadın da. Önemli olan toplumun yaralarına parmak basabilmektir. Gerekirse kimlik ve kılık-kıyafet de değiştiririm’’ diye devam etti. Paşa, eşinin de kendisini desteklediğini belirtti.

GÖZE ALMALILAR

E-mail gönderen kişilerin adres ve telefonlarını deşifre etmesi konusunda ise şunları söyledi: ‘‘Eğer insanlar cinsel arzularını tatmin etmek için telefonlarını verecek kadar cesurlarsa, onun yazılmasını da göze almalıdır. Ben bu yazıyı yazarken, zaten dava açılmasını göze aldım.’’

KADIN MARKO PAŞA DOSYASI

Tam sayfa e-mail

Antalya'da yerel bir gazetede 'Marko Paşa' adıyla köşe yazan Ahmet Dökdök, İnternet'te kendisini dul bir kadın olarak tanıtan site açmış ve gelen mesajları da tam sayfa olarak yayınlamıştı.

TARTIŞMA

Yüzlerce e-mail alan dul Marko Paşa, gönderilen mesajların içerikleri ile gönderen kişilerin adreslerini ve telefon numaralarını da tek tek yazmıştı. Bu olay, sanal alemde tartışma başlattı.

Mahkemelik mesajlar

Selam. Ben Side .... Oteli Bilgi İşlem Müdürü Aşkın. Eğer sizin için de uygunsa tanışmak ve konuşmak isterim. Cevap yazmak isterseniz (.......) adresine mail atarsanız sevinirim. Ya da 0535 ......... no'lu telefondan arayabilirsiniz. Öğrenim durumun Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği. İstanbul doğumlu olup iki senedir Side'de oturmaktayım adım Aşkın. (kaunon)

AŞKIN: Hangi gazetede yayınlanmış. Nasıl bulabilirim o gazeteyi... Çalıştığım oteldeki arkadaşların işi olabilir. Çünkü, benim kişisel tüm bilgilerime sahipler. Kendi isimlerini kullanmamak için benim ismimi kullanmış olabilirler. Böyle bir olayı doğru bulmuyorum. Gazetecilik açısından da doğru değil. Dava edeceğim.

Selam. Ben Afyon Sandıklı'da oturuyorum, daha önce Antalya'da oturuyordum.İşlerim dolayısıyla buraya taşındım. Sizinle tanışmak ve arkadaşlık kurmak istiyorum, yalnız yaşıyorum. Eşimden ayrıldım. İsterseniz telefonla görüşebiliriz. Tel: 0542 ......... Telefonunuzu bekliyorum.

Hoşçakal. (klass)

Kariyer sahibiyim. 27 yaş esmer olgun bayanları özellikle anlayabilen biriyim. Nasıl mı? Ara 0542

Beni ara memnun kalacaksın. Beni ararsan iyi olur. Seninle görüşmek istiyorum. Ben Erdem. 0542 ...... .. BEKLİYORUM. (tangoo)

ÇANKIRI : Ben bilgisayar kulanmasını bile bilmiyorum. Biri benim adıma yazışmıştır. Benim telefon numaramın gazetede ne işi var. Ayıp, ayıp çok ayıp... Bir gazeteciye yakışmıyor.

(sevi.com)

ERDEM : Üç yıldır internet kullanıcısıyım. Kendisini bir dul kadın gibi göstermesi yanlış. Sanal alemde doğruluk çok önemli. Olacak şey değil. Çok ayıp. Haberi gören arkadaşlarım aradı. Benim adıma bir arkadaşım görüşmüş ve telefonumu vermiş. Chat yapanlar gerçek ismini kullanmıyorlar. İnsanlar başkalarının ismini verdiği için de çok tehlikeli. Avukat tutup isimleri çıkan arkadaşlarla bu kişiyi dava etmeyi düşünüyoruz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle