Gündem Haberleri

  Samsung dijital SLR pazarına giriyor

  hurriyet.com.tr
  31.10.2005 - 15:26 | Son Güncelleme:

  Samsung, Pentax ile işbirliği yaparak yeni dijital fotoğraf makineleri üretmek için anlaşma yaptığını açıkladı. Samsung, bu anlaşma ile tüketicilere daha geniş çeşit ürün sunmayı hedefliyor. Yapılan açıklamada, Samsung ve Pentax arasındaki işbirliği, dijital kamera pazarındaki rekabeti geliştirmek amacıyla, bu alandaki uzmanlıklarının paylaşımı üzerine kuruldu.

  Samsung, Pentax ile birlikte Dijital SLR fotoğraf makinesi üretmek için anlaşma yaptığını duyurdu. Samsung, üstün dijital görüntü işleme, dijital yakınlaştırma teknolojilerine ve dijital pazarda dünya çapında marka bilinirliğine sahip. Ortağı Pentax ise Penta Prisma teknolojisini kullanarak SLR fotoğraf makineleri geliştiriyor. Pentax, yüksel performanslı geniş çeşit değiştirilebilir objektiflere ve aynı zamanda keskin netliğe sahip fotoğraf makinelerindeki en yeni teknolojilere sahip.

   

  Dünya çapında, dijital fotoğraf makinesi pazarının adet bazında 2005’te 82 milyondan 2006’da 89 milyona kadar büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor. Dijital SLR pazarının büyüme oranı toplam dijital fotoğraf makinesi büyüme oranını geçecek ve adet bazında bu yıl 4 milyondan fazla olan satışlar 2006’da 5 milyonu geçecek.

   

  Samsung, Mayıs 2005 tarihinde vizyonunu ‘Üst Sınıf Dijital Fotoğraf Makinesi Üreticisi Olmak’ olarak açıklamıştı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı