Gündem Haberleri

  Samsun'da inanılmaz güvenlik önlemi

  Yaprak KOÇER / DHA
  20.02.2011 - 12:14 | Son Güncelleme:

  Samsun'da 78 milyon TL’ye yaptırılan 6 katlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin havalandırma boşluğunun geniş olması nedeniyle, düşme ve intihar olaylarına karşı hastane yönetimi çözümü, her kata güvenlik ağı germekte buldu.

  BALIK DEĞİL İNSAN AĞI

  3 ay önce hizmete giren hastaneye yapılan güvenlik ağları 6 bin TL’ye mal oldu. Hastane Başhekim Vekili Opr. Dr. Ali Osman Katrancı, "Hastanenin o kısmında ciddi bir boşluk var. O boşluğu bir şekilde güvenlik altına almamız gerekiyordu. Biz de herhangi bir olumsuz olay yaşanmasın diye her kata güvenlik ağı çektirdik" dedi.

  İlkadım İlçesi Kıranköy Mahallesi’nde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaklaşık 3 ay önce hizmete girdi. 78 bin TL’ye mal olan hastanenin havalandırma boşluğunun geniş olması üzerine endişeye kapılan hastane yönetimi, çare olarak 6 bin TL harcamayla her katı güvenlik ağı ile kaplattı. Samsun

  200 kilogram ağırlığa dayanaklı

  Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Opr. Dr. Ali Osman Katrancı, düşme ve intihar gibi olumsuz bir olay yaşanmaması için tedbir amaçlı bu çalışmayı yaptıkları belirterek şunları söyledi:

  "Bu binaya geçer geçmez buradaki bir eksikliği tespit ettik ve hemen çalışmaları yaptık. Ağları ördürdük. Türkiye’de zaman zaman intiharlar, atlamalar veya düşmeler sonucunda istenmeyen sonuçlarla karşılaşıyoruz. Bunu bildiğimiz için bu tür durumlarla karşılaşmadan hemen tedbirimizi aldık. Her kata güvenlik ağı çektirdik. Koruyucu amaçlı, istenmeyen olumsuz bir durumda kişilerin aşağıya düşmesini ve kötü sonuçlar ortaya çıkmasını engellemek istiyoruz. Bir ağ 200 kilograma kadar ağırlığa dayanıklı ve her katta olması da avantaj."

  İnsanların görüntü olarak pek hoş karşılamadığını ancak güvenlik anlamında olumlu düşüncelere sahip olduklarını belirten Dr. Katrancı, 78 bin metrekare kapalı alana sahip hastanenin, 605 yatak kapasiteli olduğu ve 220 doktorun görev yaptığını belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı