Gündem Haberleri

  Samsun'da domuz gribi şüphesiyle ölüm

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  07.11.2009 - 12:22 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’un Yakakent İlçesi’nde bu hafta içerisinde rahatsızlanıp aile hekimine görünen ve grip tedavisi uygulanan 34 yaşındaki Nurdan Baş durumunun ağırlaşması üzerine, Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda hayatını kaybetti.

  Geçen Çarşamba günü Yakakent İlçesi’ne bağlı Goz Köyü’nde kendilerine ait tarlada çalışırken ateşinin çıkıp durumunun ağırlaşması üzerine yakınları tarafından aile hekimine götürülen Nurdan Baş, uygulanan grip tedavisinin ardından hayatını kaybetti. Yakınları tarafından önce aile hekimine götürülen Baş’a grip tedavisi verilerek evine gönderildi. Ancak 1 gün sonra ateşi yükselip genel durumu ağırlaşınca genç kız Yakakent’e en yakın olan donanımlı Alaçam İlçe Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada kendisine benzer tedavi verilip evine gönderildi.

  Fakat dün genel durumunun kötüleşmesi üzerine Nurdan Baş tekrar Alaçam Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda hayatını kaybetti. Genç kızın kalp rahatsızlığının da bulunduğu; domuz gribi şüphesi nedeniyle cenaze otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı