Gündem Haberleri

  Samsun'a ateş düştü

  Hürriyet Haber
  02.05.2010 - 11:30 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki çatışmada şehit olan Teğmen Ahmet Altunoğlu'nun (29) Samsun'daki evinde acı yaşanıyor.

  Altunoğlu'nun Bahçelievler Mahallesi, Tunalar Geçidi'ndeki Gürol Apartmanı'ndaki evine şehit olduğu haberi sabahın erken saatlerinde ulaştı. Haberin duyulmasının ardından evin bulunduğu mahalle bayraklarla donatılırken, şehit Teğmen Altunoğlu'nun evininin önünde de güvenlik güçleri ile sağlık ekipleri bekletilmeye başlandı. Sinir krizi geçiren anne Ayşe Altunoğlu'na sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

  İşçi emeklisi 3 çocuk babası Mehmet Altunoğlu da, akşam Lice'de çatışma olduğunu duyduklarını, ancak kimin şehit olduğunu bilmediklerini, sabah olunca evdeki oğlunun erkenden Samsun Garnizon Komutanlığına giderek bilgi aldığını ve acı haberi öğrendiklerini anlattı.

  Oğlunun resim öğretmenliği bölümünden mezun olmasına rağmen ataması yapılmayınca Eskişehir Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne başladığını, daha sonra Harp Akademisini kazanınca asker olduğunu ifade eden baba Altunoğlu, “Oğlum asker olmayı çok severdi, en büyük hayali asker olmaktı. O yüzden harp okulunu kazanınca hemen oraya gitti. Bir yıldır da Lice'de piyade komando olarak görev yapıyordu. 2 ay sonra üsteğmen olacaktı. Acımız büyük, başımız sağ olsun. Söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

  Şehit Teğmen Ahmet Altunoğlu'nun, ailenin en büyük oğlu olduğu, kardeşi Hasan Altunoğlu'nun (25) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 2 aylık asker olduğu, diğer kardeşi Samet Altunoğlu'nun (27) da Samsun'da çalıştığı, üç kardeşin de bekar olduğu öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı