Gündem Haberleri

  Samsun ve Giresun'da sahte içki operasyonu

  İsmail TEMİZ/SAMSUN, (DHA)
  21.04.2009 - 12:59 | Son Güncelleme:

  SAMSUN'da, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir ihbar sonucu kent merkezi, Tekkeköy İlçesi ve Giresun'daki depolara eş zamanlı sahte içki operasyonları düzenledi. Baskınlarda 13 kişi gözaltına alındı, 2 bin litre şişelenmeye hazır sahte viski ve votka, 20 bin boş şişe, çok sayıda bandrol ile etiket ele geçirildi.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 5 ay önce alınan ihbarın ardından teknik takip başlattı. Ekipler bu sabah eşzamanlı operasyonlar için de harekte geçti. Samsun kent merkezindeki Hürriyet Mahallesi'nde ve Giresun'da bulunan iki depoyla, Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki gıda borsasında ‘meyve suyu imalathanesi’ olarak geçen işyerine yapılan operasyonlarda, toplam 2 bin litre şişelenmeye hazır sahtek viski ve votka, 20 bin boş şişe, etil alkol, şişeler için bilyeler ve çok sayıda bandrol ile etiket ele geçirildi. Polis, 3 ayrı yerde yapılan operasyonlarda Selçuk G., Selahattin U., Yener A., Yüksel Ö., Erhan B., Adem C., Ömer C., Ali A., Vehbi K., Rahmi S., Osman A., Selçuk G. ve Cemalettin U.'yu gözaltına alındı.


  Türkiye'de satışına izin verilen yabancı menşeli içkilerin sahtesini imal eden şüphelilerin, bunları Karadeniz bölgesindeki işyerleri ve restoranlara sattıkları belirtildi. Gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulamaları devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı