GeriGündem Samsun seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsun seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak

Samsun seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oy verme işlemi tamamlandı. Bu gelişmenin ardından Samsun yerel seçim sonuçları merak konusu oldu. Yayın yasağının kalkmasının ardında, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarına ilişkin tüm detaylar, hurriyet.com.tr'de olacak. İşte, Samsun yerel seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılar...

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, yurt genelinde oy verme işlemi sona erdi, oy sayımına başlandı. Oy verme işlemi ardından Samsun'da ikamet eden vatandaşlar da seçim sonuçları için sabırsızlanmaya başladı. Seçim yasaklarının sona ermesiyle birlikte Karadeniz Bölgesi'nin büyükşehirlerinden Samsun ve ilçelerinin seçim sonuçları da hurriyet.com.tr seçim sayfasından takip edilebilecek...

298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un propaganda serbestliği ve süresini düzenleyen 49. maddesi, propagandanın oy verme gününden önceki 10'uncu günün sabahında başlayacağını ve oy verme gününden önceki gün saat 18.00'de sona ereceğini öngörüyor.

Seçim günü saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, oy verme işleminin tüm seçim çevrelerinde sona erdiğinin anlaşılması üzerine, Anayasa ve seçim yasalarının verdiği yetkiye dayanarak, yayın yasağını saat 21.00'den önce kaldırabilecek.

Yayın yasağının kalkması ardından Samsun ve ilçelerinin oy oranları açıklanmaya başlanacak. Samsun ve ilçelerinin anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasından görüntülenebilecek.

Samsun seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında olacak