Gündem Haberleri

  Saldırıya uğrayan DEDAŞ ekibi camiye sığındı

  Ali LEYLAK-Ömer ŞULUL/SURUÇ(Şanlıurfa), (DHA) -
  04.09.2014 - 15:19 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nde kaçak kullanım kontrolüne çıkan DEDAŞ ekibi, bazı kişilerin tepkisiyle karşılaştı. Tepkilerle birlikte sayıları artan kalabalığın saldırısına uğrayan 40 kişilik ekip, yakındaki bir camiye sığınmak zorunda kalıp, jandarmadan yardım istedi.

  DEDAŞ ekipleri, Suruç’un Aligör Mahallesi’nde kaçak kullanım olup olmadığını belirlemek için denetime çıktı. DEDAŞ ekiplerinin mahallede kaçak kontrolü için geldiğini öğrenen bir grup, toplanarak ekipte bulunanların mahalleden çıkmasını istedi. DEDAŞ görevlileri ile gruptakiler arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

  Saldırıya uğrayan DEDAŞ ekibi camiye sığındı  Sayıları giderek artan grubun tepkisi ve fiziksel müdahalesi üzerine 40 kişilik DEDAŞ ekibi, kendilerini korumak için mahallede bulunan Aligör Camisi’ne sığındı. DEDAŞ ekiplerine eşlik eden jandarmalar cami çevresinde önlem alırken, olayın haber verilmesiyle mahalleye zırhlı araçlarla çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi.

  Saldırıya uğrayan DEDAŞ ekibi camiye sığındı

  Gerginlik üzerine askeri bir yetkili cami önünde toplanan gruba megafonla uzaklaşmaları yönünde uyarı anonsu yaptı. Gerginlik devam edince, mahalleye gelen Suruç Belediye Başkanı DBP’li Orhan Şansal ile partinin ilçe yöneticileri, vatandaşları sakinleştirdi ve camiye sığınan DEDAŞ görevlilerinin zırhlı araçlarla çıkarılmasını sağladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı