GeriGündem Saldırganlar yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saldırganlar yakalandı

ATV stüdyolarının Kasımpaşa'daki binasını önceki akşam basan saldırganlardan 12'si yakalandı. Saldırganlar, stüdyoda bulunan müzik aletleri, telefon ve masaları tahrip etmişti.

Kasımpaşa'da maç tezahüratı yaparak ATV stüdyolarının bulunduğu binayı basan saldırganlardan 12'si yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, önceki akşam saat 17.00 ile 18.45 arasında Kasımpaşa Spor ile Kuşadası Spor arasında yapılan maçtan çıkan 150-200 kişilik bir grubun, Kasımpaşa Spor Kulübü'ne tezahürat yaparak, Kasımpaşa Kızılay Meydanı Zincirlikuyu Caddesi 26 numarada bulunan ATV Çekim Stüdyosu'nun önüne geldikleri belirtildi. Tezahürat yaparak yürüyen grup içinde bulunan 15-20 kişinin ATV stüdyolarının bulunduğu binanın önüne geldiklerinde tekbir getirip, ‘İmam Hatipler Kapatılamaz' diye slogan attıkları kaydedildi. Bu grubun daha sonra açık bulunan kapıdan stüdyoya girip, içeride bulunan tahta parçaları ile dekor yapımında kullanılan cam sütun, pano, masa, telefon ve müzik setini tahrip ettikleri belirtilen açıklamada, eylemi gerçekleştiren kişilerin daha sonra dışarıda bekleyen grupla birlikte olay yerinden ayrıldıkları kaydedildi.

Açıklamada, bu olay üzerine başlatılan bir dizi operasyon sonucu, grubu tahrik ederek, ATV Stüdyosu'na saldıran Sabit Ünver Ünlü (24) ve T.D. (16), ile eyleme katılan Ü.T. (16), O.T. (17), H.T. (17), Fatih Kirli (19), Ferhat Dolan (18), Ömer Alıcı (19), Müslüm Bakırhan (21), Barış Yılmaz (20), Aydın Aksenyel (19) ve Eser Doğan'ın (20) yakalandıkları bildirildi. Açıklamada, sanıkların suçlarını itiraf ettikleri belirtilirken, fotoğraf çekilirken gazetecilerin sorusu üzerine sırtı dönük sanıklardan biri, ‘‘Biz yapmadık abi, başkaları yaptı'' yanıtını verdi. Diğer sanıkların aksine yüzünü basın mensuplarına dönen sanıklardan biri de, aynı soruya ‘‘Yorum yok'' karşılığını verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle