Gündem Haberleri

  Sakıncalı kaymakama yer değiştirme cezası

  Hürriyet Haber
  01.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından hazırlanan aralarında irticai faaliyetlere karıştığı tespit edilen kaymakam ve vali yardımcılarının da bulunduğu 380 civarındaki memurun yer değiştirmesine ilişkin kararnamenin Başbakanlık'ta olduğu öğrenildi. Bu kararname ve memurların işten atılmasını kolaylaştırıcı düzenleme dün Başbakanlık Takip Kurulu'nda (BTK) masaya yatırıldı.

  1.5 SAAT SÜRDÜ

  BTK, irticai faaliyetlere karışan memurların görevlerinden alınmalarına ilişkin düzenlemenin ‘‘ivedilikle’’ yapılmasını tavsiye eden Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra dün ilk kez toplandı. Başbakanlık Müsteşarı Ahmet Şağar, MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, Emniyet Genel Müdürü Turan Genç, Diyanet işleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz'ın yanı sıra Adalet, İçişleri, Milli Eğitim bakanlıkları müşteşarları, Genelkurmay ve MGK temsilcilerinin katıldığı toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

  KARARNAME HAZIR

  Toplantıda, son MGK'da alınan tavsiye kararları için neler yapılabileceğinin tartılışıldığı bu kapsamda ve İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı kaymakamlar kararnamesinin de ele alındığı öğrenildi.

  KÖŞK'E GÖNDERİLECEK

  Ancak bu kararnameyle, hükümetin istediği işten çıkarmayı kolaylaştırmıyor, sadece aralarında irticai faaliyetlere karıştığı tespit edilen kaymakam ve vali yardımcılarının yer değiştirmeleri sağlanıyor. Kararname üzerinde son değişiklikler yapıldıktan sonra onay için Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne gönderilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı