Gündem Haberleri

  Sakin olun

  ANKARA
  22.02.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesi üzerine Ülkücü camiaya “Sakin olun” çağrısı yaptı, “Hükümet ve çürümüş devlet görevlileri İzmir’deki kanlı cinayetin esas azmettiricidir” dedi.

  Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada, özetle şu mesajları verdi:

  PKK’LI CANİLER

  “Üniversite kampüslerine yuvalanmış eli kanlı teröristler gencecik bir evladımızı, kalbi vatan aşkıyla çarpan bir ülküdaşımızı, henüz hayatının baharında bir millet sevdalısı fidanımızı katletmiştir. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK’lı caniler tarafından bıçaklanarak hunharca şehit edilmesi hepimizin yüreğini alev alev yakmıştır. Öfkemiz dağ gibi, durum çok ciddi, tehdit çok büyük, kederimiz tahammül edilemeyecek boyuttadır. PKK’lı alçaklar AKP’nin yardım ve yataklığıyla Türkiye’nin her yerine mevzilenmekte, hayatın her alanına nüfuz etmektedir. Yıkım projesiyle belini doğrultan, ihanet süreciyle şımaran ve kuduran teröristler masum canlara, hiçbir suçu ve günahı olmayan vatan evlatlarına kıymaktadır. İç kavga ve karışıklık ortamı planlayan çevrelerin oyun ve tezgâhları toplumsal huzur ve asayişe kastetmekte, bunun yanında birlikte yaşama iradesini kırmaktadır.

  Çözüm diyerek PKK’nın silahını temizleyen, namlusuna hedef belirleyen hükümet ve çürümüş devlet görevlileri İzmir’deki kanlı cinayetin esas azmettiricisi, gerçek sorumlusudur. Ege Üniversitesi’nde süren bölücü tehdide rağmen Emniyet tedbirlerini almayan, ülküdaşımızın ağır yaralanmasından sonra ambulansın zamanında gelmesini sağlamayan veya sağlayamayan kim varsa akan kanda payı vardır. Sorumlular mutlaka mahşeri vicdan ve adalet önünde hesap vereceklerdir.

  Milliyetçi Hareket Partisi şehidinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacak, duygusal taşkınlık, kontrolsüz nefret ve anlık tepkilerle hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket vakarından, sabrından, asaletinden elbette taviz vermeyecek, projelendirilen oyunlara kapılmayacak, kanlı döngünün içine düşmeyecektir. Kaybımız ne kadar ağır, hüznümüz ne kadar fazla, feryadımız ne kadar haklı olsa da sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmede kararlıyız.

  AKP-PKK terörü aklını başına almalı, ateşle daha fazla oynamamalı, önümüze derin çukurlar kazmaktan acilen vazgeçmelidir. Şayet sözün bittiği noktaya tam olarak gelinirse, olacak ve doğacak olaylardan Milliyetçi-Ülkücü Hareket mesul tutulamayacaktır. Kahrımız ve celalimiz devasadır, konu vatan ve millet esenliği olunca gözümüzü daldan budaktan esirgemeyeceğimizi herkes bilmektedir.

  AKP-PKK TUZAĞI

  Bu düşüncelerle aziz dava arkadaşlarımı sakinliğe davet ediyor, AKP-PKK tuzağına titizlikle, uyanıklıkla ve sabırla dikkat etmelerini bekliyorum. Türkiye’yi istikrarsızlığa itecek, kavga ve kaosa düşürecek her niyet ve teşebbüse mesafeli tavrımız devam edecek, ihanet ve cinayetlerin faturası 7 Haziran’da şer ortaklarına çıkarılacaktır.”

  Fırat eylemleri

  Sakin olun

  ÖLDÜRÜLEN üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için başta Erzurum, Zonguldak, Nevşehir, Adıyaman, Niğde, Adıyaman ve Tokat olmak üzere birçok ilde gıyabi cenaze namazı kılındı, yürüyüşler düzenlendi. Tokat’ta ‘Siz vatanda ihanet etmekten vazgeçmedikçe, biz canımızı feda etmekten vazgeçmeyeceğiz’ yazılı pankartlar açıldı. Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yay, “Bu kahpeliği asla unutmayacağız” dedi. DHA

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı