Gündem Haberleri

  Sakın ola tepki vermeyin

  Hürriyet Haber
  31.05.2011 - 00:12 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Balyoz Darbe Planı” soruşturması kapsamında Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı’nın tutuklanması konusunda, “Bir generalin tutuklanması sıradan bir olay değil, önemli bir olaydır” dedi.

  Kılıçdaroğlu, dün NTV’de soruları yanıtlarken şöyle konuştu:

  “Bu tür olaylar iktidar tarafından programlanıp, yürürlüğe konulabilir. Asker tepki versin ve biz yine mağdur edebiyatı yapalım ve seçime gidelim, diye. Benim buradan TSK’ya özellikle istirhamım, sakın ola ki herhangi bir tepki vermeyin, kendi kışlanızda oturun, soğukkanlılıkla olayları izleyin. Adalet sonunda tecelli edecektir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde tecelli edecektir. Haklılık varsa, birazcık gecikerek de olsa haklılık ortaya çıkacaktır. Bu olayların büyük ölçüde siyasallaştığını biliyoruz.”

  Siyasi otoritenin karar aldığını ve belli yargı organlarının da bu kararları uyguladığını öne süren Kılıçdaroğlu, “Bu Türkiye’nin bilinen bir gerçeği. Bunu ben söylemiyorum. Sayın Erdoğan kendisi söyledi, ‘Ayağa kalkmadı. Şimdi yerini buldu, Silivri’ye attık’ dedi. Eğer haklı bir gerekçe yoksa bu gerçekten Türkiye için ciddi bir sorun” dedi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın, “Sen yanına aldığın bu sanatçı müsveddeleriyle mi ayakta kalacağını zannediyorsun” sözlerini ise şöyle yorumladı: “İzmir’de Mustafa Balbay’ın mektubunu Rutkay Aziz okumuştu. Rutkay Aziz müsvette değildir. Çıkıp özür dilemesi lazım. Sanatçı olarak Tolga Çandar da var. Onu kastediyorsa çıkıp özür dilemeli. Eğer Sabahat Akkiraz’ı kastediyorsa kendisi Sabahat Akkiraz’la ilgili nasıl böyle bir ifade kullanır? Oyu düştükçe hırçınlaşıyor.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı