Gündem Haberleri

  Sakarya'da fırtına evleri yıktı

  Cihan EMRE/KARASU (Sakarya), (DHA)
  04.11.2009 - 17:47 | Son Güncelleme:

  SAKARYA'nın Karasu İlçesi'nde etkili olan sağanak yağışla birlikte başlayan fırtına sırasında kabaran Karadeniz’in dalgaları, kıyı şeridinde bulunan 3 yazlık evi yıktı, 15 ev de hasar gördü.

  SAKARYA'DA FIRTINA EVLERİ YIKTI

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  İKİNCİ YAĞIŞ DALGASI UYARISI

  İŞTE ANTALYA SAHİLLERİ / WEB TV   

  YAĞIŞLARDAN MANZARALAR - FOTO GALERİ       

  BODRUM'U LODOS VURDU / WEB TV      

  Yine sahilde bulunan ve daha önce deniz suyunun kabarması sonucu hasar gören özel İl Özel İdare Müdürlüğü’ne ait dinlenme tesislerinin kafetaryası da yıkıldı.
  Karasu İlçesi'nde son 3 yıl içerisinde deniz sularının kabarması nedeniyle kumsal da çekilince deniz suyu 50 metre kadar içeri girdi. Sahilin tamamen sular altında kaldığı ilçenin Yalı Mahallesi ve Aziziye Mahallesi'nde 3 yıl içerisinde 20 ev yıkıldı. Yer yer 3 metreyi geçen dalgalar sahilde bulunan 15 evin de hasar görmesine neden olurken evlerin yanında bulunan elektrik direklerinden bazıları da yıkıldı.

  Karasu Belediye Başkanı MHP'li Mehmet İspiroğlu, yıkılan ve hasarlı evlerin genelde yazlık olarak kullanıldığını, ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

  ANTALYA'DA KORKULAN OLMADI

  Şiddetli yağış ve fırtına uyarısıyla okulların bir gün süreyle tatil edildiği Antalya'da korkulan olmadı. Sabah saatlerinde başlayan yağışlı hava öğleden sonra etkisini yitirirken, kentin doğu bölgelerinde lodosun etkisi hissedildi. Saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı ağaçlar devrildi, çöp konteynırları savruldu. Yüksekliği 7 metreyi bulan dev dalgalar, Konyaaltı Sahili'ni falezleri vurdu. Kriz Merkezi, önemli bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı