GeriGündem Sakarya yerel seçim sonuçları grafikler ve oy oranları ile Hurriyet.com.tr'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sakarya yerel seçim sonuçları grafikler ve oy oranları ile Hurriyet.com.tr'de

Sakarya yerel seçim sonuçları grafikler ve oy oranları ile Hurriyet.com.tr'de

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oy verme işlemi tamamlandı. Bu gelişmenin ardından Sakarya yerel seçim sonuçları merak konusu oldu. Yayın yasağının kalkmasının ardından, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarına ilişkin tüm detaylar, hurriyet.com.tr'de olacak. İşte, Sakarya yerel seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılar...

Yurt genelinde olduğu gibi Sakarya'daki seçmenler de seçim sonuçlarını bekliyor. Marmara Bölgesi'nin şehirlerinden Sakarya ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ile muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy kullandı. 

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Sakarya'nın 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarına ilişkin detayları aşağıdaki görsele tıklayarak görüntüleyin

Bursalı 99 yaşındaki ihtiyar delikanlı demokratik hakkını kullanmak için hasta halinde Sakarya’dan Bursa’ya oy kullanmaya geldi.

Uzun yıllar sondaj yaparak Marmara bölgesinde toprağı suyla buluşturan 99 yaşındaki Sabri Yaşın, hasta olduğu için 3 aydır Sakarya’da kızının yanında kalıyordu. Demokratik hakkını kullanmak için Sakarya’dan hasta haline rağmen Bursa’ya gelerek oyunu kullandı.

Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı mahallesi Hatice Salih İlkokuluna oğlu Mehmet Yaşın’ın yardımıyla giderek oyunu kullanıp seçimlerin vatana millete hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Sakarya yerel seçim sonuçları grafikler ve oy oranları ile Hurriyet.com.trde