Gündem Haberleri

  Sakarya şehidine ağlıyor

  Zafer TOKUŞ-Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)
  23.07.2012 - 07:53 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen piyade uzman çavuş Regaip Şahin'in (25) Sakarya'daki baba evinde yas var.

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’ndeki helikopter kazasında Sakaryalı Uzman Çavuş Regaip Şahin’in şehit düştüğü haberi, ailesine sahur saatini  beklerken verildi. Baba Hayrettin Şahin oğlunun şehit olduğu haberi vermeye gelen görevli binbaşıya "Vatan sağolsun" dedi./images/100/0x0/55ea8ad0f018fbb8f886c7e9

  ŞEHİT EVİNE SAHURDA ATEŞ DÜŞTÜ / FOTO GALERİ

  Dağlıca’da düşen Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterde şehit olan 5 askerden biri olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Regaip Şahin’in acı haberi Serdivan İlçesi’ndeki baba evine askeri yetkililer tarafından saat 01.15 sıralarında verildi.

  Merkez Komutanı Yarbay Metin Sözbilici, Sakarya Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Taylan Şanlı ve Sakarya Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü’nde görevli Binbaşı Erdeniz İşyar, Sakarya’nın 126’ncı şehidi olduğu belirtilen Uzman Çavuş Regaip Şahin’in 32 Evler Mahallesi’ndeki evine geldiklerinde yakınlarını sahur için hazırlık yaparken buldu. Kapıyı açan şehit Regaip Şahin’in babası Hayrettin Şahin karşısında askeri yetkilileri görünce oğlunun şehit olduğunu anladı ve ağzından çıkan "Vatan sağolsun" sözleri çıktı.

  Şehidin annesi Sevim Şahin, haber sonrası evlerinde sinir krizleri geçirdi. Acılı anneye eve gelen 112 ekibi müdahale etti. Hakkari Dağ ve Tugayı’nda 3 yıldır görev yapan Şehit Uzman Çavuş Regaip Şahin’in askerde tezkere bıraktığı ve 2 ay önce Malatya’dan bir kızla sözlendiğı belirtildi.

  Hayrettin ve Sevim Şahin çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü Şehit Uzman Çavuş Regaip Şahin’i cenazesinin ne zaman toprağa verileceği kesinleşmedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı