Gündem Haberleri

  Sakarya Savaşı anıtlarına büyük ilgi

  Metin ÖZDEMİR/POLATLI (Ankara), (DHA)
  11.05.2010 - 13:25 | Son Güncelleme:

  ANKARA’nın Polatlı İlçesi’nde, Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Komisyonu öncülüğünde, Ankara başta değişik illerden her gün binlerce öğrenci, Sakarya Savaşı cephesindeki anıtları ziyaret ediyor.

  Sincan İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 450 kişilik grup, Temelli ve Polatlı’da savaşı sembolize eden anıtları ziyaret etti. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına ziyaretleri organize eden Kültür Komisyonu Başkanı Yelda Isıtan, ilk olarak Atatürk’ün komutanlık karargahı olarak kullandığı Alagöz Karargah Müzesi’ni ziyaret ettiklerini söyledi. Bu kapsamda Sakarya Şehitlik Anıtı, Dua Tepe Anıtı ve Frig uygarlığının başkenti Gordion’u da gezdiklerini anlatan Isıtan, “Bu ziyaretler yeni kuşaklara Sakarya Savaşı tarihinin anlatılması bakımından büyük önem taşıyor” dedi.

  ÖĞRENCİLERİ TOPÇU OKULU AĞIRLIYOR

  Her gün akın akın Polatlı’ya gelen ve Sakarya Savaşı cephesindeki anıtları ziyaret eden öğrencileri Polatlı Topçu ve Füze Okulu ağırlıyor. Garnizon Komutanı Tümgeneral İhsan Uyar’ın yakından ilgilendiği kültür gezileri organizasyonunda öğrencilerin gezi sırasındaki tüm ihtiyaçları Topçu Okulu tarafından karşılanıyor. Polatlı Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Komisyonu Başkanı Yelda Isıtan, ziyaretlerin tamamlandıktan sonra öğrencilerin öğle yemeklerini Topçu Okulu’nun karşıladığını ve bu çerçevede Acıkır mevkiindeki Sakarya Kışlası’nın da ziyaret edildiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı