Gündem Haberleri

  Sakarya’da Roman gerilimi

  Zafer TOKUŞ-Aziz GÜVENER / DHA
  03.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sakarya, Erenler İlçesi’nde oturan Muammer Keçeci, dört gün önce, eşini dövdükleri gerekçesiyle Romanlar’ın üzerine ateş açtı ve yedi kişinin yaralanmasına neden oldu.

  Romanlar, ertesi gün Keçeci’nin evini taşladı. Keçeci ve ailesi, güvenlik gerekçesiyle mahalleden çıkarılırken, boşaltılan evleri ise önceki gece saat 22.00 sıralarında Romanlar tarafından yakılmaya çalışıldı. Benzin döküp evi ateşe veren Romanlar, yangını söndürmeye gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine de saldırdı.

  Sonu tatlıya bağlandı

  İtfaiye engellemeye rağmen yangını söndürürken, çevik kuvvet mahalle girişinde barikat kurdu. Bu arada mahalle sakinlerinden bir grup Romanlar’ın evlerine yürümek isteyince arbede çıktı. 50 yaşındaki Necati Çelik, başına isabet eden taşla yaralandı.

  Arbede Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay ve mahallenin ileri gelenlerinin araya girmesiyle sona erdi. Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Emniyet Müdürü Ali Bilkay, mahallelinin sorunlarını dinledi. Mahalle sakinleri, Romanlar’ın çocuklarını taciz ettiğini, evlerini taşladıklarını anlattı. Bilkay, mahallede gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı