Gündem Haberleri

  Sakalı kesti sahneye çıktı

  Elif DEMİRCİ / DHA
  30.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir zamanlar Refah Partisi’nin çember sakallı milletvekili, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı olan İsmail Yılmaz, her gün Balçova Termal Tesisleri’nde sahne alıyor.

  Çember sakallarını kesip, piyano eşliğinde şarkılar ve türküler söyleyen Yılmaz, “Dinleyicilerimin çoğu kadın. Sırf beni dinlemek için bile gelenler var” diyor.

  KAPATILAN Refah Partisi´nin çember sakallı eski milletvekili, İzmir İl Genel Meclisi eski Başkanı AK Partili İsmail Yılmaz, Balçova Termal Tesisleri´nde sahneye çıkıyor. Her perşembe saat 15.00- 18.00 arası çoğunluğu turistlerden oluşan dinleyicilere, Türk sanat müziği ve Türk halk müziği söyleyen Yılmaz, istek şarkıları da seslendiriyor.

  İzmir´in Bayındır İlçesi´nde, geçimini pazarcılıktan sağlayan muhafazakar bir ailenin beş çocuğundan en büyüğü olan İsmail Yılmaz, ilkokul öğretmeninin ``Okul birincisisin, daha iyi okullara gidebilirsin’’ sözüne rağmen babasının istediği ile Tekirdağ İmam Hatip Lisesi´ne gitti. Atletizm, voleybol, güreş, masa tenisi ve futbolun yanı sıra tiyatroyla da ilginen İsmail Yılmaz, Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları´yla o dönemde tanıştı.

  Eski Akıncılar’dan

  Sakarya´da makine mühendisliği okurken aynı zamanda Milli Türk Talebe Birliği´nin gençlik örgütü Akıncılar´dandı. Devlet Su İşleri´nde 8 yıl çalıştı. Aktif siyaset yapmasını engellediği için memuriyetten istifa edip, 1990 yılında İzmir´de sürücü kursu açtı. Aynı yıl Refah Partisi´ne üye oldu ve iki yıl içinde İl Başkanlığı koltuğuna oturdu. 1995 yılında RP´den İzmir Milletvekili seçilerek, Meclis´e girdi. RP´nin kapatılmasıyla kurulan Fazilet Partisi´nde sade üye olarak görev aldı. Kuruluşuyla AK Parti´ye geçti, İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. Yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince aktif siyasetten çekildi. Halen sürücü kursu bulunuyor.

  Piyano eşliğinde/images/100/0x0/55ead6d7f018fbb8f89a05bb

  RP yıllarının çember sakallı, renkli takım elbiseli, içe dönük, tutucu siyasetçisi, İl Genel Meclisi Başkanı olduğu dönemde kendini değiştirdi. Bir dönem top sakal da bırakan, marka kıyafetler giyen Yılmaz´ın eski halinden eser kalmadı. Yılmaz bir zamanlar İl Genel Meclisi Başkanı olarak yöneticisi olduğu İzmir Valiliği´ne ait Balçova Termal Tesisleri´nin restoranında sahneye çıkıyor. Siyasetten sahnelere çekilen Yılmaz, yerel seçimden bu yana her perşembe saat 15.00- 18.00 arasında çoğunluğunu Norveçli turistlerin oluşturduğu topluluğa şarkı söylüyor.

  Dinleyicilerim kadın

  Yılmaz, şarkı söylemenin siyasetten daha keyifli olduğunu belirterek, şunları söyledi: ``Bunu hobi amaçlı yapıyorum. Para kazanırsam, bu kadar zevk almam. Özellikle kışın dinleyici grubu 150 kişiyi buluyor. Bunların çoğunluğu kadın. Sesimi beğeniyorlar, sadece beni dinlemek için gelenler bile var. Şarkı istiyorlar. Repertuvarım geniş olduğu için sıkıntı çekmiyorum. Popüler şarkıları da ezberliyorum. Mikrofonsuz çıplak sesle söylüyorum. Bu çok büyük bir keyif, siyasetle kıyaslayamam bile.’’

  Yanından ayrılmıyordu

  Refah Partisi’nin çember sakallı eski milletvekili, AK Parti İzmir İl Genel Meclisi eski Başkanı olan İsmail Yılmaz, bir dönem Necmettin Erbakan’ın yanından ayrılmıyordu. Hemen her etkinliğinde arkasında yer alıyor, Erbakan’la birlikte Milli Görüş’ün işaretini yapıyordu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı