Gündem Haberleri

  Sahte şoförü İETT şoförü fark etti, Güven Timi yakaladı

  Ömer ERDEM/İSTANBUL, (DHA)
  28.08.2009 - 11:55 | Son Güncelleme:

  Kadıköy’de İETT otobüsüne binerken sürücü tarafından fark edilen sahte polis, Güven Timleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan güven timleri, Kadıköy’de silahlı ve polis üniformalı bir sahte polis yakaladı. Üzerinde polis kıyafeti bulunan 35 yaşındaki R.E. bindiği İETT otobüsünde şoföre, cüzdanını hızla açıp kapayarak içinde polis kimliğinin olduğuna inandırmaya çalıştı. Durumdan şüphelenen İETT şoförü, R.E. ile tartışmaya başladı.

  Bu sırada İETT durak ve otobüslerinde yankesici ve hırsızlara yönelik uygulama yapan Güven Timi elemanları olaya müdahale etti. Üzerinde polis üniforması, belinde tabanca bulunan şahıs gözaltına alınarak İskele Polis Merkezi’ne götürüldü.

  Emniyette yapılan üst aramasında R.E.'nin cüzdanında polis kimliği bulunamadı. R.E.'nin belindeki kurusıkıdan bozma tabancaya el konuldu. R.E. sorgusunda Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde memur olduğunu belirterek, “Polis elbisesini internetten 10 gün önce sipariş ettim. Polis olmaya merakım vardı. Amacım polisliği kullanarak haksız kazanç elde etmek değil. Polis gibi davranmaktı” dedi.

  R.E ifadesinin ardından Kadıköy Adliyesi Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı