Gündem Haberleri

  Sahte savcıya 21 bin TL'sini kaptırdı!

  Hürriyet Haber
  15.09.2014 - 18:31 | Son Güncelleme:

  BOLU’da, telefonda kendisini ’savcı’ olarak tanıtan kişiye inanan yaşlı kadın, 21 bin TL’sini bankadan çekerek çöp kutusunun yanına bıraktı. Yaşlı kadının parayı çöp kutusunun yanına bırakması ve bir kişinin birkaç dakika sonra gelerek parayı alması güvenlik kamerasına takıldı.

  Bugün saat 12.00 sıralarında M.E. adlı kadını telefonla arayarak kendini ’Cumhuriyet savcısı’ olarak tanıtan kişi, banka hesaplarının terör örgütü tarafından ele geçirilmek istendiğini söyledi. Sahte savcının yalanlarına inanan yaşlı kadın, bankaya giderek hesabındaki parayı çekti. M.E., 21 bin TL parayı telefon dolandırıcısının isteği doğrultusunda Karaçayır Mahallesi PTT Caddesi üzerindeki çöp kutusunun yanına bıraktı. Güvenlik kamerası kayıtlarına yaşlı kadının içerisinde para bulunan poşeti çöp kutusunun yanına bırakmasından birkaç dakika sonra gelen bir kişinin parayı alarak bölgeden ayrılması takıldı.

  Aradan 4 saat geçtikten sonra dolandırıldığının farkına varan M.E. polisi arayarak ihbarda bulundu. M.E.’nin parayı bıraktığı yere gelen polisler çöp kutularında ve çevresinde para aradı. Polis ekipleri çöp kutularının çevresindeki araçlarda bulunan kişilerin kimliklerini kontrol etti. Polislerin yaptığı aramalara rağmen para bulunamazken, güvenlik kamerası kayıtları tespit edildi. Kayıtlar incelemeye alınırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı