Gündem Haberleri

  Sahte ‘Sana’cılar

  Hürriyet Haber
  20.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dolandırıcılar zaman zaman televizyon kanallarının, gazetelerin veya büyük şirketlerin adını kullanarak avlarını ağlarına düşürmeye çalışıyorlar. Bunlara şimdi de televizyondaki yarışma programlarının adını kullananlar eklendi.

  Buna son örnek de kendilerini üç yıldır yayınlanan KatılSana YarışSana programının yetkilisiymiş gibi tanıtıp adres elde etmeye çalışanlar. KatılSana YarışSana programı yetkilisi gibi telefonla tüketicileri arayan bu dolandırıcılar, bazı sorular yöneltmek istediklerini söylüyor, doğru yanıt almaları durumunda 250 milyon lira vaadediyorlar. Ardından da aradıkları kişinin adresini elde etmeye çalışıyorlar. Bu kişilerin firmalarıyla hiçbir ilgisi olmadığını belirten Sana yetkilileri bunlara karşı dikkatli olunmasını isteyerek ‘‘KatılSana YarışSana, sadece programa yarışmacı olarak katılan ve ekranda yarışan kişilere ödül veriyor. Bunun dışında arayanlara kesinlikle inanılmamalı’’ dedi.

  Tatilya'da eğlenmek zorundasınız

  Tatilya, sadece çocuklara yönelik bir eğlence merkezi olarak tanınmak istemiyor. Daha önce çocuklarıyla gelen anne babalara ‘‘eğlencesiz giriş bileti’’ satan Tatilya, bu uygulamasını kaldırdı. Buna gerekçe olarak da ismi ‘‘Eğlence Cumhuriyeti’’ olan bir yer için eğlencesiz bilet satmanın aykırılığını gösterdi. Ne var ki, Tatilya'nın bu yeni uygulaması velilerin tepkisini çekti.

  Okuyucularımızdan Suat Miryan, çocuğuyla birlikte Tatilya'ya gitti. Her zamanki gibi yine kendisine yalnız giriş, çocuğuna da ‘‘sınırsız eğlence’’ bileti almak istedi. Ancak, yalnız giriş bileti uygulamasının kalktığını ve kendisinin de sınırsız eğlence bileti almak zorunda olduğunu öğrendi. İtiraz ettiyse de sonuç alamadı.

  Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Tatilya yetkilileri, eğlencesiz giriş biletinin geçici bir uygulama olduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘‘Bu uygulamanın amacı anne babalara Tatilya'nın yalnızca çocuklara yönelik bir kompleks olmadığını anlatabilmekti. Tanıtım için kısa bir süre için yürürlüğe konulmuştu. Ancak ismi bile Eğlence Cumhuriyeti olan bir yerde eğlencesiz bilet satışı sürekli olamaz. Bu uygulamadan vazgeçilmesinin bir başka nedeni de eğlenmeyi tercih ederek Tatilya'ya gelen kişilerin kalabalıktan yakınmasıydı.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı