Gündem Haberleri

  Sahte rakıdan 4 kişi daha öldü

  Hürriyet Haber
  09.03.2005 - 13:18 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da, sahte rakı içtikleri için metil alkolden zehirlenerek çeşitli hastanelerde tedavi gören 4 kişi daha öldü.

  Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren Sezai Palavan, Kartal Devlet Hastanesi'nde yatan Ekrem Atıcı, Paşabahçe Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Orhan Caner ve Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi'nde bulunan Bayram Sırma, bugün hayatlarını kaybetti.

  İl Sağlık Müdürlüğü kayıtlarına göre, Palavan, Atıcı, Caner ve Sırma'nın ölümleriyle sahte rakıdan dolayı İstanbul'da ölenlerin sayısı 23'e yükseldi.

  Kayıtlarda, daha önceden de Tanju Kelkit, Selahattin Nilidar, Yaşar Gözümoğlu, Salih Eğriderili, Abbas Avcı, Cezmi Akkoyunlu, Recep Çulamoğlu, Rüştü Ceylan, Fikret Yılmaz, İsmail Köseoğlu, Ebru Yapağcı, Ali Gökten, Cumali Çetin, Semra Yüksel, Sami Alagöz, Fikret Şen, Mikail Akalp ve Orhan Caner ölü olarak yer alıyordu.

  ŞÜPHELİ BİR ÖLÜM DAHA

  Beykoz'da gecekonduda ölü bulunan PTT işçisinin cesedi, sahte rakıdan ölmüş olabileceği şüphesiyle Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

  Çavuşbaşı Anadoluhisarı Mahallesi Otağtepe Caddesi'ndeki bir gecekonduda oturan Atilla Öztürk'ten (41) 3 gündür haber alamayan yakınları, kapıyı kırarak girdikleri gecekonduda Öztürk'ün cesedini buldular.

  Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis, Çavuşbaşı PTT Şubesi'nde çalışan ve yıllık izinde olan Öztürk'ün yanında, yarısı içilmiş 35 CC'lik bir rakı şişesi olduğunu tespit etti.

  Olay yerinde inceleme yapan Beykoz Cumhuriyet Savcısı, Öztürk'ün sahte rakıdan ölmüş olabileceği şüphesiyle kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla cesedinin Adli Tıp Kurumu'na kaldırılmasını sağladı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı