Gündem Haberleri

  Sahte kredi kartı vurguncularına suçüstü

  Erhan GÖGEM/ KIRIKKALE, (DHA)
  25.02.2006 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Sahte kredi kartlarıyla Türkiye'nin birçok ilinde alışveriş yaparak esnafı yaklaşık 20 bin YTL dolandıran 4 kişi Kırıkkkale'de yakalandı.

  Zafer Caddesi'de ‘Laguna” marka otomobille geldikleri mağazalardan büyük rakamlarda alışveriş yapan 1'i kadın 4 kişi esnafın dikkatini çekti. Bir esnafın şüphelenerek Emniyet Müdürlüğü'ne yaptığı ihbar telefonu üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri, 4 kişiyi takip etmeye başladı.

  Polis ekipleri, 27 yaşındaki Ömer Çavuşoğlu, 23 yaşındaki Volkan Akdağ, 30 yaşındaki Bayram Şahin ve 24 yaşındaki Eylem Gülçin Kınık'ı gözaltına aldı. Zanlıların üzerinde sahte kredi kartlarının yanı sıra çalıntı olduğu tespit edilen otomobil, sahte kimlik ve sürücü belgeleri ele geçirildi. Gözaltına alınarak sorgulanan zanlıların Kırıkkale'de 7 bin YTL'lik, Türkiye genelindeki diğer illerden ise yaklaşık 20 bin YTL'lik alışveriş yaptıkları tespit edildi.

  Çavuşoğlu, Akdağ, Şahin ve Kınık ile ilgili soruşturma sürerken, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 31 Mart 2006 tarihi itibarıyla kredi kartlarının şifreli ve cipli olacağını, elinde sahhte kredi kartı bulunanların sayısında bu nedenle artış gözlendiğini bildirerek, esnafların daha dikkatli olmalarını istedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı