Gündem Haberleri

  Sahnede saldırıya uğrayan tiyatrocu konuştu

  Gökhan CEYLAN/ANKARA, (DHA)
  14.12.2017 - 18:20 | Son Güncelleme:

  Tokat'ta sahnelenen bir tiyatro oyununda seyircilere hitaben konuşma yaptığı sırada sahne arkasından çıkan bir kişi tarafından darp edilen Başkent Kültür Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Yüksekcan, teklif edilen tutarın yüzde 70’ine yakınının ödendiğini yüzde 30’una yakınının ise ödenmediğini, seyirciye bu açıklamayı yaptıktan sonra saldırıya uğradığını söyledi.

  Tokat’ta 2 gün önce Başkent Kültür Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen ’Kanlı Nigar’ oyununun yönetmeni ve aynı zamanda oyuncusu olan Abdullah Suphi Yüksekcan, sahnede, organizasyon şirketinin paralarını eksik ödediğini, ancak seyirciye duydukları saygı nedeniyle oyunu devam ettireceklerini söyledi. Yüksekcan, bu sırada organizatör S.Ş.’nin saldırısına uğradı.Olayın ardından darp raporu alıp, şikayetçi olan Yüksekcan, açıklama yaptı.

  Organizatörlerin kendisini arayarak Tokat’a davet ettiğini ve oyunun maliyetini düşürmek için dekor ve orkestra istenmediğini belirten Abdullah Suphi Yüksekcan, şunları söyledi:

  "Oraya gittiğimizde gördük ki müzikal ve ekiple ilgili bilgi verilmemiş. Ayrıca sorumlusu da bizmişiz gibi reklam yapılmış. Biz zaten oyundan önce bu durumdan rahatsız olduk. Ve bize teklif edilen tutarın yüzde 70’ine yakını ödendi, ancak yüzde 30’una yakını ödenmedi. Ama biz seyirciye saygımızdan dolayı oyuna başlamış bulunduk. Ve orada oyun hakkında, hakkımızda bir karalama yapıldı. Sanki konuşup anlaşılmamış gibi, dekorsuz ve orkestrasız geldiğimiz söylendiği için seyirciye bir açıklama yapmamız gerekiyordu. Bunun açıklamasını finalde yapsak seyirci kaybımız olurdu ve ilgili şahıslarda ortadan kaybolurdu. Bu nedenle oyunun son 20'nci dakikasında sahneye çıkıp açıklama yapma gereği duydum. Sorumlunun bizler olmadığını, onların olduğunu söyledik. O şekilde oraya gitmek istemediğimizi ancak ’böyle gelmemiz söylenildi’ diyerek suçlu olmadığımızı burada bir dolandırıcılık söz konusu olduğuyla ilgili açıklama yaptık. Daha sonra seyirci beni, ben seyirciyi alkışladım ve dışarı çıkarken kuliste bizimle pazarlık yapan bu kişi bana saldırdı. Biz o kişiyi orada etkisiz hale getirdik ve daha sonra polise haber verdik."

  Tiyatro sahnesinde inanılmaz olay Oyuncuyu tekme-tokat dövdüTiyatro sahnesinde inanılmaz olay! Oyuncuyu tekme-tokat dövdü

  .

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (14.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: saldırı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı