Gündem Haberleri

  Şahin: 'Sopa gösterenler kaybetti'

  A.A
  26.07.2007 - 17:59 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 22 Temmuzdaki seçimi Türkiye'nin, istikrarın ve güvenin kazandığını söyledi.

  Milletvekili seçildiği Antalya'nın ilçelerine, teşekkür ziyaretlerini sürdüren Bakan Şahin, AK Parti Antalya milletvekilleriyle ziyaret ettiği Akseki'de bir çay bahçesinde vatandaşlara seslendi.


  Türk demokrasisinin son derece önemli bir seçimden başarıyla çıktığına işaret eden Bakan Şahin, tüm dünyanın Türkiye'deki seçimleri büyük bir dikkatle takip ettiğini, 200'ü aşkın yabancı gazetecinin seçim sonuçlarını ülkelerine canlı olarak naklettiklerini belirtti. Seçimleri takip eden yabancı gazetecilerin Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, Türkiye'de demokrasinin kazandığını tespit ettiklerini anlatan Şahin, şunları söyledi:
  “Seçimler bitti. Kim kazandı? Seçimleri Türkiye kazandı, istikrar kazandı, güven kazandı, Türkiye'mizin teminatı olan çocuklarımız kazandı. Sizler de çok iyi tercihte bulundunuz. İstikrardan yana, güvenden yana, Türkiye'nin geleceğinden yana oy kullandınız. Peki kaybedenler olmadı mı? Aba altından sopa gösterenler kaybetti. Millete rağmen bu ülkede borusunu öttürmek isteyenler kaybetti. Cumhuriyetimizin temel niteliklerini siyasi amaçlar için kullanarak, bu ülkede kendi kafalarına göre bir takım oluşumlar peşinde olanlar kaybettiler. Samimi olarak cumhuriyetten yana, cumhuriyetin temel niteliklerinden yana olanlar kazandılar. Hiç kimse bu ülkede Cumhuriyetimizi istismar edemeyecek.”

  47 MUMLUK AMPUL

  Mehmet Ali Şahin, artık seçimlerin geride kaldığını, milletin hükümete yola ve hizmete devam talimatı verdiğini belirtti. Şahin, şunları kaydetti:
  “Sandığa gittiniz. 'Durmak yok, hizmete devam' dediniz. Bizim ampulümüz 34 mumluktu. Ampulümüzü 47 mumluğa çıkarttık. İnanıyorum ki bizden 100 mumluk ışık istiyorsunuz. Biz de geceli gündüzlü çalışıp, 100 mumluk ışık vereceğiz. Bundan sonra buraya geldiğimizde, eksik olan hizmetlerimizi tamamladığımızda onun mutluluğunu paylaşmak için aranıza yeniden geleceğiz. Biz bir dönemi geride bıraktık. 60. hükümeti kuruyoruz. Bu dönemde, geride kaldığımız dönemden daha başarılı olmalıyız.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı